Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė skiria Teisėjų etikos ir drausmės komisijos narį

2014-11-26

Trečiadienis, lapkričio 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją skiria teisininką Algimantą Čepą.

Teisininko išsilavinimą ir ilgametę profesinę patirtį turintis A. Čepas dirba Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete, taip pat yra Lietuvos švietimo tarybos narys, Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso priežiūros komiteto narys, viešosios įstaigos Vilniaus pažangių studijų instituto direktorius.

A. Čepas yra dirbęs Lietuvos teisės instituto direktoriumi, taip pat buvo „Transparency International" Lietuvos skyriaus valdybos pirmininku, Europos Tarybos valstybių grupės prieš korupciją ekspertu.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija sprendžia drausmės bylų teisėjams iškėlimo klausimus. Ši komisija sudaroma iš 7 narių - 2 kandidatus skiria Respublikos Prezidentas, 1 kandidatą - Seimo pirmininkas, 4 kandidatus - Teisėjų taryba. Respublikos Prezidentas ir Seimo Pirmininkas šios komisijos nariais skiria visuomenės atstovus.

Prezidentė į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją jau yra paskyrusi buvusią Konstitucinio Teismo teisėją Teodorą Staugaitienę.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.26 00:00

Atgal