Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė: stiprioje bendruomenėje mažiau vienišų žmonių

2010-12-13

Pirmadienis, gruodžio 13 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplankė ir su artėjančiomis Kalėdomis pasveikino Trakų rajono Čižiūnų socialinių paslaugų centre gyvenančius ir besilankančius senelius bei jiems talkinančius savanorius. Susipažinusi su centro veikla ir senelių gyvenimo sąlygomis, šalies vadovė pabrėžė, kad Čižiūnų socialinių paslaugų centras yra socialinės atskirties mažinimo pavyzdys visai šaliai.

„Paskelbdami 2010-uosius skurdo ir socialinės atskirties mažinimo metais, vadinome tai iššūkiu ir valstybei, ir visuomenei. Konkretūs darbai rodo, kad šis iššūkis įveikiamas. Ten, kur veikia stiprios bendruomenės, žmonės nori ir moka vieni kitais pasirūpinti, mažėja ir socialinė, ir moralinė atskirtis. Čižiūnų socialinių paslaugų centras, padedantis 116 vienišų žmonių gyventi pilnavertį gyvenimą, yra konkretus pavyzdys, ko reikia, kad atskirties nejustų kaimo žmonės, ypač seni ir neįgalūs kaimo gyventojai", - sako Prezidentė.

Sunkmečiu įkurtas socialinių paslaugų centras teikia įvairias paslaugas neįgaliesiems bei vienišiems senyvo amžiaus Trakų rajono žmonėms - lanko juos namuose, organizuoja užsiėmimus dienos centre, sudaro galimybes išsimaudyti ir išsiskalbti, vienkiemių gyventojams suteikia transporto paslaugas, tuos, kurie neišgali savim pasirūpinti, apgyvendina ir prižiūri savarankiško gyvenimo namuose.

Sveikindama su artėjančiomis Kalėdomis Čižiūnų senelius, socialinius darbuotojus ir jiems talkinančius žmones, šalies vadovė kvietė rūpintis vienišais žmonėmis, dalytis su jais tuo, ką turime, ne tik prieš Kalėdas, nes tai ne tik mažina socialinę atskirtį, bet ir telkia bendruomenę keisti ir kurti geresnį savo kraštą ir stipresnę valstybę.

Prezidentė taip pat pabrėžė būtinybę visuose šalies regionuose telkti veiklius, neabejingus, norinčius ir galinčius kitiems padėti žmones, palaikyti ir garsinti jų ir nevyriausybinių organizacijų vykdomus socialinės pagalbos projektus, kurie gali padėti greičiau įveikti sunkumus, užtikrinti orią senatvę ir saugią vaikystę, nepalūžti ištiktiems negalios ar patiriantiems smurtą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.12.13 12:07

Atgal