Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė su darbo vizitu lankysis Latvijoje

2014-01-16

Penktadienis, sausio 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Latvijos Prezidento Andrio Bėrzinio kvietimu lankysis Rygoje, kur įvyks abiejų vadovų dvišalis susitikimas. Prezidentai taip pat dalyvaus „Ryga - Europos kultūros sostinė 2014" atidarymo renginiuose.

Susitikime Prezidentai aptars Lietuvos ir Latvijos energetiniam ir ekonominiam saugumui svarbių projektų įgyvendinimo klausimus, santykius su Rytų partnerystės šalimis, kalbėsis apie Latvijos prisijungimo prie euro zonos patirtį.

Lietuva pirmoji iš Baltijos valstybių pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai. Perimti pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai nuo 2015 m. sausio 1 d. besirengiančios Latvijos vadovui Prezidentė pristatys Lietuvos pirmininkavimo patirtį, rezultatus ir aptars tęstinius darbus.

Pasak Prezidentės, Lietuva ir Latvija - vienintelės baltų valstybės, kurias sieja bendros kultūrinės šaknys ir nuolatiniai kultūriniai ryšiai. Todėl Rygai suteiktas Europos kultūros sostinės statusas - puiki proga pristatyti pasauliui ir baltiškąją kultūrą.

Gražaus bendradarbiavimo įrodymas yra ir tai, kad Europos kultūros sostinės Rygos renginiai prasidės lietuvių dirigento Modesto Pitrėno R. Wagnerio operos „Rienzi" koncertiniu atlikimu. Lietuvos ir Latvijos vadovai klausysis atidarymo koncerto bei pasakys sveikinimo kalbas.

Renginių metu Prezidentei taip pat bus įteikta unikalaus albumo apie senąją Baltijos šalių istoriją „Terra Mariana" faksimilinė kopija. Šio albumo originalas 1888 m. buvo padovanotas popiežiui Leonui XIII ir saugomas Vatikano apaštalinėje bibliotekoje. Viena iš kelių egzistuojančių šio albumo kopijų ir bus padovanota Prezidentei, o vėliau perduota Vilniaus universiteto bibliotekai.

Europos kultūros sostinės titulu Ryga šiemet dalijasi su Švedijos miestu Umeo. Vilnius Europos kultūros sostine buvo tapęs 2009 m., Talinas - 2011 metais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.16 13:18

Atgal