Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė su europarlamentarais aptarė teisingumo klausimus

2013-07-17

Trečiadienis, liepos 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Parlamento (EP) Teisės reikalų komiteto (JURI) atstovais, su kuriais aptarė svarbiausius Lietuvos pirmininkavimo darbus teisingumo srityje.

„Tam tikrų Europos Sąjungos teisės aktų supaprastinimas ir įgyvendinimas prisidėtų prie ekonomikos atsigavimo. Gerinant verslo sąlygas įmonėms ir palengvinant jų darbą būtų paskatintas darbo vietų kūrimas ir užtikrintas Europos ekonominis augimas. Supaprastinant administracines procedūras, būtų taupomas europiečių laikas", - sakė Prezidentė.

Susitikime aptarti pagrindiniai teisės aktai, dėl kurių turės derėtis pirmininkaujanti Lietuva. Šiomis iniciatyvomis siekiama palengvinti sąlygas verslui. Vienas iš teisės aktų, dėl kurių dėrėsis Lietuva - Europos pardavimų įstatymas, kuris sustiprins ES vidaus rinką. Šis įstatymas leistų pasirinkti sudarant sandorius, ar būtų taikoma ES teisė, ar nacionalinė.

Taip pat inicijuojama Europos prekės ženklų sistemos peržiūra. Tam, kad būtų paskatinta komercinė veikla ir pagerinta apsauga nuo klastočių, būtina modernizuoti ES prekių ženklų registravimo sistemą, sumažinti ženklų registravimo kaštus.

Tarp Lietuvos pirmininkavimo darbų - ir ES admistracinių formalumų supaprastinimas, kuris prisidėtų prie europiečių laiko taupymo. Paprastesnė tvarka galiotų viešiesiems dokumentams, susijusiems su civiline būkle (pvz., gimimo, santuokos, mirties liudijimams), gyvenamąja vieta, pilietybe ir tautybe, nekilnojamuoju turtu.

Susitikime aptarti ir duomenų apsaugos klausimai. Prezidentė pabrėžė, kad šiuolaikiniame pasaulyje duomenų apsauga yra labai svarbi ne tik valstybėms, bet ir kiekvienam piliečiui. Lietuva sieks pažangos derybose dėl duomenų apsaugos paketo.

Pirmininkaujanti Lietuva taip pat inicijuos diskusijas ir ieškos kompromiso dėl teisėjų skaičiaus padidinimo ES Bendrajame teisme bei sieks derybų pažangos Taryboje dėl lyčių kvotų įmonių valdybose. Norima, kad visose ES bendrovių valdybose būtų padidintas moterų skaičius.

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.17 08:45

Atgal