Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė su JAV viceprezidentu aptarė regioninį saugumą

2014-03-04
Antradienis, kovo 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė telefonu kalbėjosi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) viceprezidentu Džozefu Baidenu (Joseph Robinette Biden), su kuriuo aptarė padėtį Ukrainoje.
 
Pokalbio metu aptartos Ukrainoje susiklosčiusios situacijos keliamos grėsmės regiono saugumui, buvo derinama Lietuvos ir JAV pozicija dėl vieningo atsako į Ukrainos krizę, taip pat buvo aptartos saugumo stiprinimo priemonės Baltijos regione.
 
Prezidentė pabrėžė, kad šiuo metu visos tarptautinės bendruomenės dėmesys yra nukreiptas į Krymą, o Vakarų šalys glaudžiai bendradarbiauja derindamos savo poziciją ir veiksmus. Pasak Prezidentės, Lietuva remia pasiūlymą į Krymą siųsti tarptautinę stebėtojų misiją ir yra pasiruošusi pati tokioje misijoje dalyvauti.
 
Lietuvos vadovė su JAV viceprezidentu aptarė ir padėtį prie NATO sienos, kur Rusijos kariuomenė vykdo karines pratybas. Pasak Prezidentės, šios pratybos yra akylai stebimos. Prezidentė ir JAV viceprezidentas taip pat aptarė Lietuvos ir Lenkijos kreipimąsi NATO konsultacijoms pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4-ąjį straipsnį. Esant būtinybei, saugumas NATO šalyse narėse bus stiprinamas.
 
Savo poziciją Lietuva glaudžiai koordinuoja su NATO valstybėmis. Vykdomos visos priemonės, kad būtų užtikrintas Lietuvos ir Baltijos šalių saugumas.
 
Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.04 21:56

Atgal