Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė su kandidatu į Lietuvos kariuomenės vadus aptarė gynybos stiprinimą

2014-06-19


Ketvirtadienis, birželio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su kandidatu į Lietuvos kariuomenės vadus Generolu majoru Jonu Vytautu Žuku.

Susitikimo metu aptarta Lietuvos kariuomenės padėtis ir svarbiausi darbai, kurie laukia naujojo kariuomenės vado - valstybės gynybos pajėgumų ir saugumo didinimas, oro erdvės apsauga, teritorinė gynyba, kariuomenės rezervo rengimas bei savanoriškų pajėgų stiprinimas.

,,Lietuva gali didžiuotis savo kariuomene ir kariais. Esame NATO, stipriausio gynybinio aljanso, nariai. Tačiau šiandieninių grėsmių akivaizdoje turime būti pasirengę ir patys ginti savo valstybę. Todėl būtina stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, būti pasirengusiems atremti realias grėsmes ir aktyviai įtraukti šalies piliečius į valstybės gynimą. Turime sudaryti kuo geresnes sąlygas jiems įgyti karybos pradmenų, stiprinti Šaulių ir kitas savanoriškos veiklos organizacijas", - sakė Prezidentė.

Taip pat kalbėta apie gynybos finansavimo didinimą, Lietuvos kaip priimančios šalies pajėgumų stiprinimą, akcentuota būtinybė nuolat kruopščiai analizuoti valstybei kylančias karines grėsmes ir atitinkamai atnaujinti gynybos planus.

Birželio 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui Generolo majoro Jono Vytauto Žuko kandidatūrą į Lietuvos kariuomenės vadus.

Generolas majoras Jonas Vytautas Žukas šiuo metu dirba kariniu atstovu Lietuvos Respublikos nuolatinėje atstovybėje prie NATO ir Europos Sąjungos.

Jonas Vytautas Žukas yra apdovanotas Sausio 13-osios medaliu, Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi (5-ojo laipsnio ordinu), Lietuvos Krašto apsaugos sistemos ,,Už nuopelnus", ,,Už pasižymėjimą" bei kitais valstybės apdovanojimais.

Nuotraukos: R. Dačkus

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.19 10:44

Atgal