Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė su „Lietaus vaikais“ kūrė dėlionę

2014-04-02

Antradienis, balandžio 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Pasaulinei autizmo supratimo dienai skirtame renginyje, kurį Daukanto aikštėje surengė asociacija „Lietaus vaikai". Lietuvoje akcija vykdoma pirmą kartą.

Teatralizuoto renginio dalyviai kūrė dėlionę „Mažojo princo planeta", taip pat pristatė švietėjišką vaizdo klipą apie autizmą, kviesdami visuomenę atkreipti dėmesį į šią problemą.

„Šie metai paskelbti Vaikų sveikatos metais. Jie turi būti konkrečios pagalbos ir paramos vaikams, o ne pažadų metais. Šalia mūsų auga autizmu sergantys vaikai. Būkime dėmesingi jiems ir tolerantiški, padėkime ugdyti jų gabumus ir įsilieti į visuomenę. Šiandien juos vadiname lietaus vaikais, o rytoj jie taps Lietuvos kūrėjais", - sakė Prezidentė.

Lietuvoje autizmo problemai spręsti kol kas nėra skiriamas pakankamas dėmesys. Šeimos, auginančios raidos sutrikimų turinčius vaikus, pasigenda realios pagalbos tiek sveikatos ir socialinės apsaugos, tiek švietimo ir mokslo srityse. Taip pat trūksta visuomenės supratimo.

2007 m. Jungtinės Tautos balandžio 2-ąją paskelbė Pasauline autizmo supratimo diena, siekdamos atkreipti dėmesį į sergančiuosius autizmu. Pernai ši diena buvo minima daugiau kaip 100 šalių iš visų septynių pasaulio kontinentų.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.04.02 15:31

Atgal