Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė su moksleiviais uždegė žvakutes Laisvės gynėjams pagerbti

2014-01-13

Pirmadienis, sausio 13 d. (Vilnius). Laisvės gynėjų dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus „Ryto" progimnazijoje, kur kartu su moksleiviais dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija" ir uždegė žvakutes Sausio 13-ajai atminti. Šioje gimnazijoje mokėsi Lietuvos Laisvės gynėjas Darius Gerbutavičius.

„Sausio 13-osios rytą visoje Lietuvoje uždegamų žvakių šviesa pažadina atmintį ir sutelkia mus. Kol atmintis bus gyva, mes būsime nepriklausomi ir turėsime savo valstybę. Tegul Laisvės gynėjų drąsa suteikia mums kuo daugiau stiprybės ir tikėjimo. Mylėkime Lietuvą ir patys kurkime jos ateitį. Tai - įpareigojimas kiekvienai kartai", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  
Prezidentė padėkojo mokytojams ir moksleiviams, taip pat pilietinės akcijos organizatoriams, padedantiems išsaugoti mūsų Laisvės gynėjų atminimą.

Jau tradicine tapusioje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija" šiais metais dalyvauja daugiau nei 1,5 tūkst. Lietuvos mokyklų, įstaigų ir organizacijų. Akcijos dalyviai 8 val. ryto languose dešimčiai minučių įžiebė vienybės žvakutes, taip pagerbdami žuvusiuosius už laisvę ir prisimindami prieš 23 metus Lietuvos piliečių vieningumu pasiektą pergalę prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų karinę agresiją. Prie akcijos prisijungė ir Prezidentūra.

Nuotraukos: R. Dačkus

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.13 08:02

Atgal