Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė su pavasario sesijos pradžia pasveikino Seimą

2014-03-10

Pirmadienis, kovo 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tradiciškai laišku su pavasario sesijos pradžia pasveikino Seimo narius. 

   Gerbiami Seimo nariai,
   sveikinu Jus visus su nauja pavasario sesija.

   Šis politinis sezonas ypatingas. Jį paženklins svarbios Lietuvos istorijoje sukaktys - narystės Europos Sąjungoje ir NATO dešimtmetis. O gegužę Lietuvos žmonės lems valstybės ir savo ateitį, balsuodami Europos Parlamento ir Prezidento rinkimuose.
   Šiandien su susirūpinimu žvelgdami į Ukrainą, suprantame, jog, prieš dešimt metų pasiryžę tapti Europos Sąjungos nariais, priėmėme geriausią Lietuvai sprendimą. Tikiuosi, kad europietiškos laisvės ir demokratijos, atviros diskusijos ir pagarbos žmogui, konkurencijos ir teisės viršenybės vertybės išliks Lietuvos kelrodė žvaigždė.
   Raginu Jus tvirtai vadovautis Konstitucija ir toliau nuosekliai laikytis ilgalaikių valstybės strateginių krypčių bei uždavinių, ypač finansų stabilumo ir energetinės nepriklausomybės stiprinimo srityse.
   Kviečiu palaikyti ir mano pateiktas įstatymų iniciatyvas, siekiant garantuoti skaidresnį teismų darbą, stiprinti demokratiją ir užtikrinti spaudos laisvę, skatinti jaunimo užimtumą ir kovoti su neteisėtu praturtėjimu.
   Tikiu, kad valdančioji dauguma ir opozicija suras savyje jėgų susitarti dėl valstybei svarbių klausimų. Esu pasirengusi tolesniam konstruktyviam bendradarbiavimui tiek su valdančiąja dauguma, tiek su opozicija.
   Linkiu Jums stiprybės ir išminties, priimant sprendimus, būtinus ilgalaikei valstybės ir žmonių gerovei užtikrinti.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.10 08:53

Atgal