Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė susitiko su ESBO Generaliniu sekretoriumi

2015-04-20

Pirmadienis, balandžio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generaliniu sekretoriumi Lamberto Zannier. ESBO vadovas atvyko į Lietuvą dalyvauti Prezidentės globojamoje ESBO ir Jungtinių Tautų konferencijoje, kurioje aptariamas moterų vaidmuo užtikrinant tarptautinę taiką ir saugumą.

Susitikime buvo aptartas regioninis saugumas ir ESBO vaidmuo užtikrinant Minsko susitarimų įgyvendinimą. Pasak šalies vadovės, būtina stiprinti specialiąją ESBO monitoringo misiją, užtikrinant jos judėjimo laisvę ir saugumą. Prezidentė taip pat pabrėžė, jog konflikto sprendimas yra neįmanomas, kol nebus užtikrintas Ukrainos – Rusijos sienos tarptautinis stebėjimas.

Susitikime taip pat aptarta moterų padėtis okupuotose Ukrainos teritorijose. Pasak šalies vadovės, tebesitęsiant karinei agresijai vis daugiau moterų susiduria su prievarta bei pavojumi savo gyvybei. Sutelktos valstybių, ESBO bei  Jungtinių Tautų pastangos yra būtinos, siekiant užtikrinti moterų apsaugą ir suteikti pagalbą visiems, kurie dėl karinių veiksmų turėjo palikti savo namus.

Susitikime su Prezidente taip pat dalyvavo ESBO demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) direktorius Michael Link, pasaulinio tyrimo dėl Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos Rezoliucijos “Moterys, taika ir saugumas” vadovė Radhika Coomaraswamy, Jungtinių Tautų padalinio „UN Women“ Europos ir Centrinės Azijos regiono direktorė Ingibjorg Solrun Gisladottir, kurie pasisakys Prezidentūroje surengtoje tarptautinėje ESBO ir Jungtinių Tautų konferencijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.20 08:55

Atgal