Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė susitiko su Europos Žmogaus Teisių Teismo delegacija

2014-09-12

Penktadienis, rugsėjo 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) pirmininku Deanu Spielmannu, EŽTT teisėju Egidijumi Kūriu ir šio teismo administracijos vadovu Rodericku Liddelliu. Susitikime aptartos žmogaus teisių apsaugos stiprinimo ir Lietuvos teismų bendradarbiavimo su EŽTT temos.

Prezidentė pabrėžė Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų svarbą, kurie prisideda prie Lietuvos teisinės sistemos tobulinimo ir stiprina žmogaus teisių garantijas šalyje. Lietuva, drauge su kitomis Europos Tarybos narėmis, turi imtis visų priemonių, kad būtų laikomasi Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos (Konvencija) ir tokiu būdu sumažėtų Teismą pasiekiančių peticijų skaičius.

Prezidentės iniciatyva šiemet buvo priimti svarbūs Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimai, nustatantys maksimalią pertraukų tarp teismo posėdžių trukmę ir užtikrinantys, kad baudžiamosios bylos būtų išnagrinėjamos per kuo trumpesnį laiką. Taip pat šalies vadovės iniciatyva buvo pakeistas Visuomenės informavimo įstatymas ir Baudžiamojo proceso kodeksas, nustatant didesnes žiniasklaidos laisvės apsaugos garantijas.

Susitikime taip pat aptartas Lietuvos teismų ir Europos Žmogaus Teisių Teismo bendradarbiavimas, kuriam daugiau galimybių atvers naujai priimti Konvencijos pakeitimai. Juos Lietuva ketina ratifikuoti artimiausiu metu.

Šiuo metu Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėju dirba Lietuvos deleguotas profesorius Egidijus Kūris. Jo devynerių metų kadencija Strasbūro teisme prasidėjo 2013 m. lapkritį.

Nuotraukos - P. Peleckis 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.09.12 11:31

Atgal