Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė susitiko su Latvijos Parlamento Pirmininke

2014-11-28

Penktadienis, lapkričio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su naujai išrinkta Latvijos Seimo Pirmininke Ināra Mūrniece. Susitikime aptarta saugumo situacija regione, artėjantis Latvijos pirmininkavimas ES Tarybai ir dvišalių projektų įgyvendinimas.

Situacija mūsų regione reikalauja visų Baltijos valstybių žmonių ir valdžios susitelkimo. Šiuo metu visos Baltijos šalys patiria spaudimą, provokacijas, informacines atakas. Į šiuos iššūkius būtina atsakyti vieningai ir ryžtingai - didinant karinį, energetinį, informacinį saugumą ir glaudžiai bendradarbiaujant su ES ir NATO partnerėmis.

Latvija ruošiasi nuo kitų metų pradžios perimti pirmininkavimą ES Tarybai. Vienas svarbiausių Latvijos pirmininkavimo renginių yra Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, vyksiantis kitų metų gegužės mėnesį Rygoje. Šiame susitikime svarbu parodyti, kad ir toliau ES palaikys Rytų partneres. Lietuva yra pasiruošusi pasidalinti pirmininkavimo ir Rytų partnerystės viršūnių susitikimo organizavimo patirtimi.

Prezidentė su Latvijos Parlamento Pirmininke kalbėjo apie NATO strateginės komunikacijos centro Rygoje veiklą.

Susitikime aptarti ir dvišaliai Lietuvos ir Latvijos santykiai bei bendrų projektų įgyvendinimas. Kalbėta apie energetikos sektoriaus stiprinimą. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.11.28 00:00

Atgal