Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė susitiko su Lietuvoje gydomu Automaidano lyderiu

2014-02-10
Pirmadienis, vasario 10 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje gydomu Automaidano judėjimo lyderiu Dmitrijumi Bulatovu, kuris metų pradžioje Ukrainoje buvo pagrobtas ir kankintas nežinomų asmenų. Susitikime aptarta situacija Ukrainoje, kalbėta apie Automaidano iniciatyvą ir apie Europos Sąjungos vaidmenį sprendžiant konfliktą Ukrainoje. D. Bulatovas taip pat padėkojo Prezidentei už Lietuvos paramą sužeistiems Euromaidano dalyviams ir už galimybę gydytis Lietuvoje.
 
„Ukrainos žmonės kovoja dėl savo šalies demokratinės ateities. Taikus politinės krizės sprendimas turi būti surastas kuo greičiau, kad būtų užtikrintas Ukrainos politinis, ekonominis ir socialinis stabilumas. Europos Sąjunga yra pasiruošusi visais įmanomais būdais padėti Ukrainos valdžiai ir opozicijai susitarti ir išspręsti šalyje susiklosčiusią situaciją", - sakė Prezidentė.
 
Į Lietuvą gydytis atvežti jau keturi sužeisti Euromaidano dalyviai. Pasak Prezidentės, mūsų šalis pasiruošusi ir toliau suteikti medicininę pagalbą nukentėjusiesiems.
 
Dmitrijus Bulatovas - trečiasis per įvykius Ukrainoje nukentėjęs asmuo, atvežtas gydymui į Lietuvą. Jis yra pilietinės akcijos - Automaidano - lyderis. Šios akcijos metu grupė nepriklausomų automobilių vairuotojų važinėja gatvėmis ir vaizdo registratoriais fiksuoja Ukrainos valdžios smurtines priemones prieš žmones, taip pat vaizdo įrašais informuoja apie situaciją Kijeve. Ši akcija yra Euromaidano dalis.
 
Situaciją Ukrainoje Prezidentė praėjusią savaitę aptarė ir su Vokietijos Federaline Kanclere Angela Merkel.
 
Nuotraukos - R. Dačkus 
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.02.10 13:23

Atgal