Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė susitiko su Ukrainos ir Gruzijos vadovais

2015-01-22

Ketvirtadienis, sausio 22 d. (Davosas, Šveicarija). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Davose susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka ir Gruzijos Ministru Pirmininku Irakliu Garibashviliu, su kuriais aptarė regiono saugumo klausimus ir šių šalių pažangą įgyvendinant europines reformas.

Prezidentė su Ukrainos vadovu P. Porošenka aptarė pablogėjusią saugumo situaciją Rytų Ukrainoje ir, nepaisant pastangų pasiekti politinį susitarimą, suaktyvėjusius kovinius veiksmus, kurių metu žūsta civiliai gyventojai.

Dvišaliuose pokalbiuose Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė, kad labai svarbu, jog besikeičianti Europos saugumo situacija ir vykstantys sudėtingi geopolitiniai procesai nesustabdytų struktūrinių reformų įgyvendinimo šiose šalyse.

Prezidentė su Gruzijos Ministru Pirmininku aptarė ES vizų liberalizavimo klausimus, Asociacijos ir laisvosios prekybos sutarčių nuostatų įgyvendinimą, pasirengimą gegužės mėnesį Rygoje vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

Lietuva remia Ukrainos ir Gruzijos žmonių europinį pasirinkimą ir yra pasiruošusi pasiūlyti savo ekspertinę pagalbą reformų įgyvendinimo klausimais.

Davose Prezidentė taip pat susitiko su Pasaulio moterų lyderių tarybos generaline sekretore Laura Liswood, su kuria aptarė svarbiausius tarybos darbo prioritetus. Šalies vadovė Pasaulio moterų lyderių tarybos pirmininke buvo išrinkta 2014 m. rugsėjį. 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.28 14:09

Atgal