Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė susitiko su Ukrainos vadovu

2014-08-30

Šeštadienis, rugpjūčio 30 d. (Briuselis). Europos Vadovų Tarybos metu įvyko Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pokalbis su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka. Šalies vadovė išreiškė Lietuvos paramą Ukrainoje vykdomoms europietiškoms reformoms, jos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

Prezidentės teigimu, šiuo metu Ukrainoje sprendžiamas ne tik šios šalies, bet ir visos Europos likimas. Lietuva palaiko Ukrainos veiksmus ginant savo valstybę nuo tiesioginės karinės invazijos. Taip pat Ukraina gali pasikliauti Lietuvos pagalba ES ir NATO.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog itin svarbu iki rugsėjo pabaigos ratifikuoti Ukrainos pasirašytą ES Asociacijos sutartį ir toliau nuosekliai įgyvendinti demokratines reformas.

Prezidentės teigimu, Lietuva kels paramos Ukrainai klausimą kitą savaitę vyksiančiame susitikime su JAV Prezidentu Baraku Obama bei NATO viršūnių susitikime Velse.

Lietuva taip pat prisideda prie humanitarinės padėties Ukrainoje gerinimo. Mūsų valstybė jau yra skyrusi 420 tūkstančių litų paramą, o ukrainiečių gydymui - 150 tūkstančių litų.

Nuotraukos: Prezidentės spaudos tarnyba 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.08.30 19:56

Atgal