Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė susitiko su užsienio žurnalistais

2013-07-04

Ketvirtadienis, liepos 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su 65 užsienio šalių žurnalistais, atvykusiais į Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atidarymo renginius. Šalies vadovė žiniasklaidos atstovams pristatė pagrindinius Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir darbus bei atsakė į jų klausimus.

„Vienas iš mūsų bendrų tikslų - kalbėti žmonėms apie Europos Sąjungą kuo suprantamiau. Išsamus ir aiškus europiečių informavimas apie Europos Sąjungoje vykstančius procesus, taip pat ir apie pirmininkavimą, yra labai svarbus. Būtent iš žiniasklaidos žmonės daugiausiai sužino apie svarbiausius ir reikšmingiausius įvykius", - teigia Prezidentė.

Pasak Prezidentės, Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkėje visoms 28 ES šalims šiuo metu aktualūs klausimai. Pirmininkaujanti Lietuva sieks finansinio Europos stabilumo ir ES ekonomikos augimo paspartinimo, ypatingą dėmesį skirs jaunimo nedarbo mažinimui, glaudesniam bendradarbiavimui su ES užsienio partnerėmis.

Susitikime kalbėta apie ES santykius su Rytų partnerystės šalimis ir pasirengimą lapkritį vyksiančiam Vilniaus viršūnių susitikimui. Taip pat aptarti aktualūs ekonominiai ir energetiniai klausimai. Kalbėta apie Bankų sąjungos kūrimą, ES vidaus rinkos stiprinimą, skaitmeninės darbotvarkės įgyvendinimą ir derybas dėl sektorių daugiamečio 2014-2020 m. biudžeto programų. Užsienio žurnalistus taip pat domino priemonės, kuriomis Lietuva siekia energetinio savarankiškumo.

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.04 15:34

Atgal