Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė susitiks su Nyderlandų ir Kroatijos gynybos ministrais

2018-01-31

Trečiadienis, sausio 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, vasario 5 d., 9.55 val. Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje susitiks su Nyderlandų gynybos ministre Ank Bijleveld, Kroatijos vicepremjeru ir gynybos ministru Damiru Krstičevićiumi ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller. Vokietijai susitikime atstovaus gynybos ministerijos valstybės sekretorius Marcus Grübel.

Lygiai prieš metus Lietuvoje dislokuotame ir Vokietijos vadovaujamame NATO priešakinių pajėgų batalione šiuo metu tarnybą atlieka Nyderlandų, Kroatijos, Prancūzijos ir Norvegijos kariai.

Prezidentė su gynybos ministrais ir Aljanso generalinio sekretoriaus pavaduotoja aptars Aljanso priešakinių pajėgų vaidmenį stiprinant regiono gynybą ir atgrasymą, įvertins dabartinę saugumo ir grėsmių situaciją rytiniame NATO pasienyje, akcentuos, kokių papildomų priemonių dar reikia Baltijos šalių ir viso Aljanso saugumui užtikrinti. Daug dėmesio bus skiriama pasirengimui NATO viršūnių susitikimui šių metų liepą.

Rukloje taip pat įvyks NATO bataliono vado pasikeitimo ceremonija. Tarnybą Lietuvoje baigiantį Vokietijos kariuomenės pulkininką leitenantą Thorsteną Genslerį pakeis pulkininkas leitenantas Wolfas Rüdigeris Otto.

Istorinį sprendimą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti priešakinių pajėgų daugianacionalinius batalionus 2016 m. liepą priėmė visų 28 NATO šalių vadovai Varšuvoje kaip atsaką į Rusijos agresyvią politiką kaimynų atžvilgiu.

Keturi regione dislokuoti batalionai dalyvauja nuolatinėse kolektyvinės gynybos pratybose su vietos karinėmis pajėgomis ir užtikrina aukštą parengties bei sąveikos lygį. Mokomajame pulke Rukloje dislokuota tarptautinė kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ sudėtį.

Informacija žiniasklaidai

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys dalyvauti pirmadienį, vasario 5 d., renginyje Mokomajame pulke Rukloje, kviečiami iki penktadienio, vasario 2 d., 12 val. registruotis Krašto apsaugos ministerijos (KAM) Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento el. paštu vis@kam.lt.

Galimybė dalyvauti renginyje bus suteikta tik iš anksto užsiregistravusiems žurnalistams.

Registruojantis būtina nurodyti vardą, pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. nr., el. pašto adresą).

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai, norintys dalyvauti renginyje, pirmiausia turi akredituotis KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente el. paštu vis@kam.lt ir atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikavimui, patvirtinimo kopijas.

Į karinę teritoriją pageidaujantys patekti užsiregistravę žiniasklaidos atstovai privalo su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą (kortelę), patvirtinančią, kad atstovaujama žiniasklaidos priemonei.

Renginio metu vyks iškilminga Lietuvos, NATO bataliono ir sąjungininkų pajėgų karių rikiuotė. Lietuvos ir sąjungininkų aukšto rango pareigūnų sveikinimo kalbos, numatyti aukštų pareigūnų susitikimai su žiniasklaidos atstovais. Bus sudarytos galimybės pabendrauti su Lietuvos ir sąjungininkų kariais, apžiūrėti jų karinę techniką ir ginkluotę.

Detalesnė renginio programa bus pateikta tik iš anksto užsiregistravusiems žiniasklaidos atstovams.

Plačiau apie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę: http://kariuomene.kam.lt/lt/efp.html.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.01.31 15:09

Atgal