Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė suteikė malonę 8 asmenims

2018-12-20

Ketvirtadienis, gruodžio 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo 8 asmenims.

Lina Saukė atleista nuo 7000 eurų dydžio piniginės baudos mokėjimo. Priimant sprendimą atsižvelgta į tai, kad nuteistoji išlaiko keturis mažamečius vaikus ir į sunkią jos šeimos materialinę padėtį.

Irena Kulbačiauskienė atleista nuo 5604,7 eurų dydžio piniginės baudos mokėjimo. Priimant sprendimą atsižvelgta į sunkią nuteistosios sveikatos būklę. Nuteistoji turi nepilnametį sūnų, kuriam reikalinga priežiūra.

Kęstučiui Baltuškoniui laisvės atėmimo bausmė sumažinta 1 metais. Priimant sprendimą atsižvelgta į tai, kad nuteistasis turi mažametį sūnų, kuriam reikalinga priežiūra.

Nerijui Gutaravičiui laisvės atėmimo bausmė sumažinta 3 metais. Priimant sprendimą atsižvelgta į tai, kad nuteistasis turi mažametę dukrą ir sunkiai sergantį tėvą, kuriems reikalinga priežiūra.

Konstantinui Krendelevui laisvės atėmimo bausmė sumažinta 3 metais. Priimant sprendimą atsižvelgta į teigiamas nuteistojo charakteristikas ir nepriekaištingą jo elgesį bausmės atlikimo metu.

Džulijatai Mikuckienei laisvės atėmimo bausmė sumažinta 1 metais ir 6 mėnesiais. Priimant sprendimą atsižvelgta į tai, kad nuteistoji turi du nepilnamečius vaikus, kuriems reikalinga priežiūra. Šiuo metu juos prižiūri rimtų sveikatos problemų turinti nuteistosios motina.

Mindaugui Pečiuliui laisvės atėmimo bausmė sumažinta 1 metais 3 mėnesiais. Priimant sprendimą atsižvelgta į tai, kad nuteistasis turi du mažamečius vaikus, kuriems reikalinga priežiūra.

Sandrai Sabockytei–Kaulokienei laisvės atėmimo bausmė sumažinta 2 metais. Priimant sprendimą atsižvelgta į tai, kad nuteistoji turi mažametę dukrą, kuriai reikalinga priežiūra.

Malonės komisijos posėdis įvyko 2018 m. gruodžio 10 d. Posėdyje buvo svarstomi 148 nuteistųjų malonės prašymai.

Malonės gali prašyti visi asmenys, kuriuos yra nuteisę Lietuvos Respublikos teismai, taip pat Lietuvos Respublikos piliečiai, kuriuos nuteisė kitų valstybių teismai ir kurie atlieka bausmę Lietuvoje. Prašančiajam malonės gali būti dovanota laisvė, sutrumpintas laisvės atėmimo laikas arba sumažinta kita teismo skirta bausmė.

Malonės komisiją sudaro Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkai, teisingumo ministras, generalinis prokuroras, Kalinių globos draugijos, Lietuvos teisininkų draugijos, Lietuvos nusikaltimų aukų rėmimo asociacijos atstovai, Prezidentės patarėjai teisės klausimais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.12.20 16:54

Atgal