Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė sutiks sugrįžusią „Misiją Sibiras“ ir dalyvaus tremtinių sąskrydyje

2015-07-31

Penktadienis, liepos 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį, rugpjūčio 1 d., 9.30 val. Prezidentūroje pasitiks į Lietuvą sugrįžusius „Misijos Sibiras“ dalyvius ir pakvies juos pusryčių. 12.00 val. šalies vadovė Ariogaloje dalyvaus Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy“.

Keturioliktosios “Misija Sibiras” dalyviai sugrįš iš Tomsko srities, kurioje lankė lietuvių tremties vietas, tvarkė išlikusias tremtinių kapavietes. Minint 25-ąsias Baltijos šalių nepriklausomybės metines, prie „Misija Sibiras“ ekspedicijos pirmą kartą prisijungė ir dalyviai iš Latvijos bei Estijos.

Prezidentės teigimu, nuo pat pirmosios, prieš dešimtmetį surengtos ekspedicijos, “Misija Sibiras” tapo svarbia pilietiškumo mokykla. Ši prasminga iniciatyva padeda jauniems žmonėms prisiliesti prie skaudžios mūsų šalies istorijos ir liudija, jog tremtį patyrusių žmonių striprybė niekada nebus pamiršta.

Ariogaloje šalies vadovė pasveikins jubiliejinio, jau 25 kartą surengto sąskrydžio dalyvius ir padėkos tremtį ir nelaisvę stalinistiniuose lageriuose išgyvenusiems žmonėms už jų stiprybę, paramą Lietuvos valstybingumui ir istorinės atminties saugojimą. Sąskrydyje Prezidentei taip pat bus įteiktas aukščiausias 1-ojo laipsnio Lietuvos Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos apdovanojimas už nuopelnus Lietuvai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.07.31 15:45

Atgal