Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė: Svarbiausiu NATO tikslu turi išlikti saugumo garantavimas aljanso narėms

2010-04-28

Trečiadienis, balandžio 28 d. (Briuselis). Svarbiausiu NATO tikslu turi išlikti saugumo garantavimas aljanso narėms, pabrėžė NATO būstinėje apsilankiusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vienos dienos darbo vizito į Briuselį išvykusi valstybės vadovė susitiko su NATO Generaliniu Sekretoriumi Andersu Foghu Rasmussenu ir skaitė pranešimą Šiaurės Atlanto Tarybos (NAC) posėdyje.

NATO šalių ambasadoriai labai šiltai sutiko pirmą kartą Šiaurės Atlanto Tarybos darbe dalyvavusią Lietuvos vadovę. Savo pranešime apžvelgdama aljanso perspektyvas, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog NATO ir toliau turi išlikti svarbiausia saugumo garantija Europoje.

"Raginu aljanso nares kuriant naująją NATO strateginę koncepciją daryti viską, kad organizacija netaptų vien diskusijų klubu apie saugumą, o išliktų tikra ir realia saugumo garantija savo narėms tiek karine, tiek politine, tiek ekonomine prasme", - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Valstybės vadovė supažindino Šiaures Atlanto Tarybą su Lietuvos ketinimu kurti energetinio saugumo centrą, apie kurį daugelio šalių ambasadoriai atsiliepė labai palankiai. Aktyvioje diskusijoje su aljanso partnerių ambasadoriais, Lietuvos vadovė pabrėžė atvirų ir konstruktyvių santykių su Rusija svarbą, ypač akcentuodama, jog atvirumas ir konstruktyvumas būtinas iš abiejų pusių.

Prezidentė patvirtino ambasadoriams, jog Lietuva palaiko NATO atvirų durų politiką dėl tolesnės plėtros.

"Priimant naujas nares turime taikyti visoms vienodus standartus. Šalis turi demonstruoti politinę valią ir piliečių pritarimą narystei, taip pat įrodyti partneriams, jog yra tam pasirengusi, įvykdžiusi reikalingas demokratijos ir ekonomines reformas", - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Susitikusi su NATO Generaliniu Sekretoriumi valstybė vadovė pabrėžė oro policijos misijos svarbą Baltijos šalims. Generalinis Sekretorius patikino Lietuvos vadovę, jog jo asmeniniu įsitikinimu, Baltijos šalių oro erdvės apsauga yra ilgalaikis aljanso įsipareigojimas.

"Lietuva pasiryžusi kartu su kitomis Baltijos valstybėmis pačios aktyviai prisidėti prie šios misijos, garantuodamos logistinę ir aprūpinimo paramą aljanso partnerių pajėgoms", - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak valstybės vadovės, Lietuva vienintelė iš Baltijos šalių turi tinkamą bazę NATO karo lakūnų rengimui, ką taip pat būtina išnaudoti. NATO Generalinis Sekretorius itin aukštai įvertino Lietuvos indėlį Afganistane, padedant kovoti su terorizmu ir atkuriant Goro provinciją.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.28 14:45

Atgal