Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė sveikina jubiliejų švenčiantį Jurbarką

2014-08-15

Penktadienis, rugpjūčio 15 d. (Jurbarkas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi viename seniausių šalies miestų - Jurbarke, kuris šiemet švenčia 755 metų sukaktį.

Sveikindama jurbarkiškius šventės proga Prezidentė sakė, pasienyje esančiam Jurbarkui visais laikais tekdavo ne tik saugoti ir ginti Lietuvos teritoriją, bet ir megzti ryšius su kaimynais. Prezidentė palinkėjo Jurbarkui tapti svarbiu Panemunės regiono traukos centru.

Prezidentė šventėje susitiko su regiono ūkininkais bei maisto produktų gamintojais ir aptarė Rusijos įvestų importo apribojimų poveikį. Pasak Prezidentės, valstybė padės šalies ūkininkams ir perdirbėjams, tačiau verslas pats turi dėti visas pastangas persiorientuoti į stabilias ir patikimas rinkas.

Pasak Prezidentės, įspūdingoje vietovėje šalia Nemuno įsikūręs Jurbarkas turi aktyviau plėsti kultūrinį turizmą, gerinti infrastruktūrą, vystyti ir išnaudoti Panemunės - Valdovų pilių kelią. Artimiausius septynerius metus Jurbarkas iš Europos Sąjungos fondų galės gauti iki keliasdešimt milijonų litų. Pasak Prezidentės, šios lėšos gali tapti naujomis darbo vietomis jurbarkiškiams ir akivaizdžiai pagerinti bendruomenės gyvenimą, jei vietinė valdžia imsis iniciatyvos ir atsakomybės.

Prezidentė taip pat apsilankė garsaus lietuvių skulptoriaus Vinco Grybo muziejuje, čia apžiūrėjo čia įrengtas modernias mokomąsias dirbtuves ir krašto žmonių dailės dirbinių parodą.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.08.15 13:47

Atgal