Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė sveikina Ukrainos žmones su demokratiniais rinkimais į Parlamentą

2014-10-27

Pirmadienis, spalio 27 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ukrainos žmones, pareiškusius savo valią sekmadienį įvykusiuose išankstiniuose rinkimuose į Ukrainos Parlamentą.

Pasak Prezidentės, dėl savo šalies laisvės kovojantys ukrainiečiai tvirtai pasirinko europietišką ir demokratinėmis reformomis pagrįstą kelią. Tai labai svarbus žingsnis atkuriant stabilumą ir užtikrinant Ukrainos žmonių gerovę, kuriant stiprią ir vieningą valstybę.

Šalies vadovės teigimu, nors rinkimai vyko sudėtingomis sąlygomis, kai Krymas yra okupuotas, o dalyje Rytų Ukrainos svetimos valstybės remiami separatistai trukdė žmonėms pareikšti savo politinę valią, Ukrainos vyriausybė sugebėjo surengti skaidrius ir sąžiningus demokratinius rinkimus.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad lapkričio 2 d. Donecke ir Luhanske separatistų inicijuojami rinkimai yra neteisėti ir, remiantis ES Vadovų Tarybos spalio 24 d. sprendimu, nebus pripažinti Europos Sąjungos. Pasak valstybės vadovės, rinkimai visoje Ukrainos teritorijoje turi vykti gerbiant Ukrainos įstatymus ir Konstituciją.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.27 14:54

Atgal