Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė teikia pataisas, kurios leis iš naujo įvertinti nusikaltimus prieš Lietuvos žmones

2010-12-23

Ketvirtadienis, gruodžio 23 d. (Vilnius). Seimui šiandien pateikiamos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis siūloma peržiūrėti ir su tarptautinės teisės normomis suderinti nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų sampratą, išplėsti asmenų, kurie galės būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn už šiuos nusikaltimus, ratą ir jų baudžiamosios atsakomybės ribas.

Prezidentės teigimu, nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus apibrėždama kitaip nei tarptautinė bendruomenė Lietuva negali adekvačiai įvertinti mūsų valstybės aneksavimo ir okupacijos laikotarpiu, taip pat - po šalies nepriklausomybės atkūrimo sovietinio režimo ir jam tarnavusių struktūrų narių padarytų nusikaltimų prieš Lietuvos žmones.

Generalinio prokuroro Dariaus Valio sudarytos darbo grupės, kurioje dirbo ir Vilniaus universiteto bei M. Romerio teisės universiteto tarptautinės teisės mokslininkai, parengtos pataisos sudarys galimybes įvertinti šiuos nusikaltimus pagal tarptautinės teisės reikalavimus.

BK pakeitimai turės išimtinę - grįžtamąją galią ir galės būti pritaikyti iki šio įstatymo įsigaliojimo įvykdytiems nusikaltimams, kuriems pagal tarptautinę teisę netaikomi jokie patraukimo baudžiamojon atsakomybėn senaties terminai. Tikimasi, kad pataisos pagreitins sudėtingų ir visuomenei ypač svarbių, tokių kaip Sausio 13-osios, Medininkų, prekybos žmonėmis ir kitų bylų tyrimus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.12.23 09:52

Atgal