Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė teikia Seimui skirti VTEK nariu S. Katuoką

2014-10-22

Trečiadienis, spalio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui skirti Saulių Katuoką Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariu.

Teisininko išsilavinimą ir ilgametę profesinę patirtį turintis S. Katuoka yra teisės mokslų profesorius, vadovaujantis Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės institutui. Kandidatas šiuo metu taip pat yra Lietuvos mokslo tarybos ekspertas, Nuolatinio arbitražo teismo narys. Per savo karjerą jis yra dirbęs Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos nariu, buvo Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos pirmininku ir Lietuvos Respublikos ekspertu Europos Taryboje rinkimų klausimais.

S. Katuoka yra išleidęs nemažai mokslinių publikacijų aktualiais teisės klausimais, vykdo mokslinius tyrimus tarptautinės viešosios teisės, tarptautinės žmogaus teisių apsaugos, tarptautinių sutarčių teisės, jūrų teisės, ES teisės srityse.

Pagal Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymą, VTEK nariu gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį universitetinį (ne žemesnį kaip magistro kvalifikacinį laipsnį) ar jam prilygintą universitetinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 5 metų darbo stažą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.10.22 10:08

Atgal