Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė tikisi konstruktyvaus Vyriausybės bendradarbiavimo ir žmonėms svarbių sprendimų

2010-08-31

Antradienis, rugpjūčio 31 d. (Vilnius). Prieš prasidedant naujajam politiniam sezonui Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi.

Tradiciniame susitikime su Ministru Pirmininku Prezidentė palinkėjo darbingo ir vaisingo naujojo politinio sezono ir kvietė Vyriausybę konstruktyviai bendradarbiauti su Seimu bei Prezidentūra siekiant atstovauti visų Lietuvos žmonių interesams, o ne siauriems politiniams bei partiniams tikslams.

Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad prasidedant naujajam politiniam sezonui, kaip niekada aktualus išlieka konceptualios ir išbaigtos Sodros reformos įgyvendinimo klausimas. Valstybės vadovės teigimu, būtina užbaigti seniai pribrendusią Sodros reformą: sukurti skaidrią, orų pragyvenimą garantuojančią socialinės apsaugos sistemą.

Prezidentė taip pat akcentavo elektros ir dujų rinkos kūrimo bei plėtros būtinybę. Šalies vadovė teigiamai vertino Vyriausybės darbą bei pastangas šioje, Lietuvos energetinę nepriklausomybę sąlygojančioje srityje.

Valstybės vadovė pabrėžė konkrečių veiksmų ir darbų būtinybę griežtinant kovą su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu. Efektyvios teisinės bazės kūrimas šiam tikslui siekti, pasak Prezidentės, yra viena iš pagrindinių šios dienos užduočių.

Kalbėdama apie kitų metų valstybės biudžeto formavimą ir tvirtinimą Prezidentė konstatavo, kad būtina prioritetinį dėmesį skirti kultūros sferai finansuoti. Valstybės vadovė teigė, kad svarbu kuo greičiau baigti Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos rekonstrukciją ir skirti lėšų dar 2008 metais nušliaužusiems Gedimino kalno šlaitams sutvirtinti. Pasak valstybės vadovės, net sunkmečio sąlygomis valstybė privalo deramai rūpintis svarbiausiais kultūros paveldo objektais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.08.31 11:16

Atgal