Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė už teisėjo vardo pažeminimą atleido Joniškio rajono apylinkės teismo teisėją S. Remeiką

2014-03-28

Penktadienis, kovo 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei atsižvelgdama į Teisėjų tarybos patarimą, pasirašė dekretą, kuriuo už teisėjo vardo pažeminimą iš pareigų atleido Joniškio rajono apylinkės teismo teisėją Saulių Remeiką.

Patikrinimo metu nustatyta, kad Saulius Remeika aplaidžiai vykdė savo pareigas, nuolat ir šiurkščiai pažeidinėjo proceso įstatymus, vilkino bylų nagrinėjimą iki senaties, baudžiamųjų bylų protokoluose fiksavo fiktyvius teismo posėdžius, kurie realiai nebuvo organizuojami.

„Bylų vilkinimas, įstatymų nesilaikymas, netinkamas teisėjų elgesys griauna žmonių pasitikėjimą teisingumu ir valstybe. Teisingumą vykdyti turi tik dori, sąžiningi ir patikimi teisėjai, kurių reputacija nepriekaištinga", - pabrėžė Prezidentė.

Už teisėjo vardo pažeminimą šalies vadovė per savo kadenciją jau yra atleidusi 15 teisėjų, kurie netinkamai ir aplaidžiai vykdė savo pareigas.

Grąžinti Lietuvos žmonių pasitikėjimą teisingumu ir teismų sistema - vienas svarbiausių Prezidentės prioritetų.

Inicijavus svarbias permainas teismų sistemoje, pagerėjo teismų darbas, imtasi efektyvių priemonių užkirsti kelią bylų vilkinimui, sugriežtėjo teisėjų atranka, atsinaujino teisėjų korpusas. Žmonių pasitikėjimas teismais per keletą metų išaugo dvigubai - nuo 24 procentų 2010 m. iki 51 procento 2013 m.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.28 13:25

Atgal