Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė: Vertybių puoselėjimas - bendras valstybės, visuomenės ir Bažnyčios rūpestis

2010-12-10

Penktadienis, gruodžio 10 d. (Vatikano miestas). Įvyko Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės audiencija pas Romos Popiežių Benediktą XVI.

Valstybės vadovė padėkojo už Šv. Sosto vykdytą Lietuvos aneksijos nepripažinimo politiką sovietinės okupacijos metais ir pakartojo ankstesnį Lietuvos kvietimą Šventajam Tėvui atvykti į mūsų šalį.

„Romos Popiežius Benediktas XVI galvoja apie Lietuvą, sveikina su artėjančiomis Šv. Kalėdomis ir laimina visus Lietuvos žmones. Man buvo malonu šią žinią išgirsti Advento laikotarpiu ir džiaugiuosi galėdama ją perduoti mūsų žmonėms", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Su Benediktu XVI Prezidentė aptarė Katalikų Bažnyčios vaidmenį valstybės gyvenime, bendražmogiškų vertybių stiprinimą politikoje, aktualius tarptautinės politikos klausimus - migraciją, kovą su korupcija, ekonominę ir socialinę politiką, bendradarbiavimą plėtojant civilizacijų dialogą.

„Lietuva remia Švento Sosto pastangas skatinti civilizacijų dialogą, stiprinti toleranciją tarp skirtingas religines konfesijas išpažįstančių tikinčiųjų. Vilnius, kuriame nuo seno taikiai sugyveno įvairios religinės bendruomenės, yra ideali vieta ekumeniniam dialogui", - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, kitais metais Lietuvai pirmininkaujant ESBO sutarta stiprinti bendradarbiavimą skatinant religinę toleranciją, pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir prekyba žmonėmis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi kardinolu Tarcisio Bertone.

Pasibaigus oficialiam vizitui Vatikane, įvyko darbinis Prezidentės susitikimas su Italijos Ministru Pirmininku Silvio Berlusconi.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.12.10 17:41

Atgal