Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė: VSD vadovo laukia nelengvas iššūkis

2010-04-12

Pirmadienis, balandžio 12 d. (Vilnius). „Ištikimai ginti Lietuvos valstybę ir tarnauti Lietuvos žmonėms - tai ne tušti priesaikos žodžiai. Tai sunkus kelias, kuriuo turėsite eiti ir kurti patikimą bei brandžią tarnybą. Jūsų laukia dideli iššūkiai ir uždaviniai, ne visada lengvi ir paprasti sprendimai", - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, priimdama naujai paskirto Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus Gedimino Grinos priesaiką.

Pasak Prezidentės D. Grybauskaitės, VSD depolitizavimas, naujos Departamento veiklos strategijos kūrimas ir efektyvus jos vykdymas, žmogaus teisių ir laisvių neliečiamumo principų laikymasis - tai pagrindiniai uždaviniai, kurie laukia naujojo šios struktūros vadovo. Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad, siekiant užtikrinti valstybės ir jos žmonių interesus, būtina pertvarkyti Departamento veiklą pagal Prezidentės iniciatyva parengtą Žvalgybos kontrolės ir koordinavimo stiprinimo koncepciją ir organizuoti darbą taip, kad už valstybės nacionalinį ir ekonominį saugumą atsakingi politikai operatyviai gautų jų sprendimų priėmimui būtiną informaciją ir būtų išvengta galimo piktnaudžiavimo įstatymo suteiktais įgaliojimais.

Nuo 2005 metų AOTD direktoriaus pavaduotojo žvalgybai pareigas ėjęs Gediminas Grina anksčiau dirbo Lietuvos Respublikos gynybos atašė JAV ir Kanadai, studijavo JAV Nacionalinio gynybos universiteto Informacijos išteklių valdymo koledže bei stažavosi įvairiose NATO ir užsienio valstybių karinėse mokyklose. Už nepriekaištingą tarnybą ir karinių santykių tarp Lietuvos ir JAV stiprinimą G. Grina 2005 metais buvo apdovanotas JAV Legiono ordinu, anksčiau už pasižymėjimą tarnyboje - Lietuvos kariuomenės ir NATO medaliais.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.12 13:38

Atgal