Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė: Žalgirio mūšis - lietuvių vilties, laisvės ir nepriklausomybės simbolis

2010-07-15

Ketvirtadienis, liepos 15 d. (Griunvaldas). Žalgirio mūšio pergalė - tai simbolis, kuriame užkoduota lietuvių viltis siekti laisvės ir nepriklausomybės, pabrėžė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, minėdama Žalgirio mūšio metines.

Lietuvos vadovė kartu su naujai išrinktu Lenkijos Prezidentu Bronislawu Komorowskiu, kitais Vidurio ir Rytų Europos valstybių vadovais dalyvavo 600-ųjų Žalgirio mūšio metinių iškilmėse istoriniame mūšio lauke Griunvalde, lietuvių ir lenkų kalbomis sakė sveikinimo kalbą, vėliau stebės Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių garbės sargybos kuopų žygiavimą ir riterių kovų pasirodymą.

„Šiandien - didinga diena. Šiandien, šiame lauke, minime vienos didingiausių pergalių visų mūsų istorijoje metines. Ši pergalė sustabdė daugiau nei šimtmetį trukusią agresiją prieš mūsų regioną. Ji ir šiandien mums primena apie tai, kiek daug galime pasiekti, kai esame kartu. Ir ne tik lenkai ir lietuviai. Turiu omenyje visus, kurie mums ir anuomet, prieš 600 metų, padėjo siekti pergalės", - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė išreiškė nuoširdžią padėką šventės šeimininkams - Lenkijos atstovams už surengtą gražią šventę, o Vidurio ir Rytų Europos valstybių vadovams - už lietuvių ir lenkų tautoms labai svarbios datos ir svarbaus simbolio pagerbimą.

„Linkiu, kad ši šventė visus mus įkvėptų siekti drąsių ir ambicingų mūsų valstybėms, mūsų tautoms ir visai Europai svarbių tikslų", - kalbėjo Lietuvos vadovė.

Po minėjimo Prezidentė kartu su kitais Vidurio ir Rytų Europos valstybių vadovais lankysis Malburgo pilyje ir dalyvaus iškilmingoje vakarienėje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.07.15 15:36

Atgal