Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentės D. Grybauskaitės interviu dienraščio "Respublika" priedui "Brigita": Moterys valdžioje

2009-12-28

Dar visai neseniai neįsivaizdavome, kad galėtume turėti prezidente moterį, tačiau šiandien mes, lietuviai, išsirinkome šalies vadove moterį. Kaip jus galvojate, kokios yra stipriosios moters politikes puses? (Viena žinoma užsienio politikė yra pajuokavusi: jeigu nori gauti gerą patarimą - kreipkis į vyrą, o jeigu nori, kad būtų išspręsta tavo problema - pirmyn pas moterį!)

Manęs ne kartą buvo klausiama, ką reiškia, kad tokius svarbius postus - Prezidentės, Seimo Pirmininkės ir finansų ministrės - šiuo metu Lietuvoje užima moterys. Aš juokaudama atsakiau: ,,Mes neturėjome kito pasirinkimo." O jei kalbėtume rimtai, tai iš tiesų šalies politiniame gyvenime atsirado naujas fenomenas - moterys atsidūrė priekinėse ugnies linijose. Ką tai galėtų reikšti? Tiesiog šiuo sunkiu Lietuvai metu pirmiausia didesnę atsakomybės naštą prisiima moterys.

Įdomu, ką Jums pačiai reiškia būti pirmąja prezidente moterimi?

Eidama šias pareigas, tikrai negalvoju, kad va, štai aš pirmoji moteris Prezidentė. Aš tiesiog dirbu savo darbą.

Ar Jums prezidentaujant buvo toks sunkus laikotarpis, kuomet sau uždavėte klausimą, kodėl pasiryžote imtis tokio sunkaus vaidmens? Jeigu TAIP - kur tuomet semiatės dvasinės stiprybes ir drąsos?

Ryžausi žengti šį žingsnį prieš eidama į rinkimus. Tuomet ir atsakiau sau į visus klausimus. Manau, kad kiekvienas iš mūsų turi savęs paklausti, ar galvoja tik apie save, ar gali kažką padaryti daugiau - žmonėms ir savo tėvynei. Tėvynei, kuri tiek daug man davė, suteikė tiek daug galimybių ir pamokų. Savo apsisprendimą tapti Prezidente traktuoju kaip pilietinę pareigą ir šansą grąžinti Lietuvai tai, ką ji į mane įdėjo. Turėjau pasirinkimą dirbti ir komfortiškai gyventi svetur, bet mano likimą nulėmė Lietuvos žmonės.

O stiprybės nelengvą akimirką semiuosi iš kiekvieno sutikto žmogaus.

Ką norėtumėte pasakyti toms moterims, kurios, besidarbuodamos įvairiose profesinėse srityse, nedrįsta, nesiryžta konkuruoti su vyrais, nepasitiki savo jėgomis ir sugebėjimais?

Šiuolaikinei moteriai nėra lengva, nes jai keliami dvigubi reikalavimai tiek profesinėje veikloje, tiek socialinėje erdvėje: ji turi gerai, profesionaliai dirbti, savyje turėti kūrybinį potencialą ir tuo pačiu metu gerai atrodyti. Tai, patikėkit, nėra lengva. Šiuolaikinė moteris atlieka daugybę vaidmenų - tiek socialinių, tiek visuomeninių. Ir ne konkurencijoje, manau, yra problema. Siekdamas profesinių aukštumų žmogus, nesvarbu - vyras tai ar moteris - visų pirma turi gerai ir atsakingai dirbti. Tikiu, kad kiekviena pastanga bus pastebėta ir deramai įvertinta. Tiesiog reikia išmokti būti sąžiningiems sau ir kitiems.

Neatleisiu sau, jeigu Jums neužduosiu ir itin moteriško klausimo. Kaip apibudintumėte savo aprangos stilių ir kiek dėmesio skiriate rūpindamasi savo išvaizda? Kaip galvojate, ar moteris turi itin rūpintis savo išvaizda? (Juk visuomenėje yra primetama tokia nuomone, kad moters pareiga - ir gražiai atrodyti).

Intensyvus gyvenimas išmokė mane pačiai rūpintis savo išvaizda, todėl specialiai į dizainerius ir stilistus nesikreipiu. Save galėčiau apibūdinti kaip klasikinio stiliaus gerbėją.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.26 15:29

Atgal