Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentės Dalios Grybauskaitės interviu Vilkaviškio krašto laikraščiui "Santaka": "Prezidentę džiugina žmonės, nebijantys imtis atsakomybės"

2010-12-31

Dangyra APANAVIČIENĖ

Šalies Prezidentė Dalia GRYBAUSKAITĖ, prieš šventes atsiuntusi kalėdinį sveikinimą rajono žmonėms, sutiko atsakyti ir į keletą „Santakos" klausimų.

- Gerbiama Prezidente, šiose pareigose dirbate jau daugiau nei pusantrų metų. Per tą laiką turbūt spėjote apvažiuoti kone visą Lietuvą, susipažinote su visais šalies regionais, tarp jų - ir Suvalkijos. Vilkaviškiečiai taip pat šiltai prisimena Jūsų pavasarinę viešnagę mūsų rajone. Sakykite, kokį vaizdą susidarėte šių kelionių metu, kaip gyvena Lietuvos žmonės?

- Šiemet lankiausi Varėnos, Alytaus, Šiaulių, Biržų, Ukmergės ir Vilkaviškio rajonuose.

Kiekvienas vizitas buvo skirtas vienai konkrečiai temai: su dzūkais aptarėme, kaip kurti naujas darbo vietas, su aukštaičiais - kaip atgaivinti ir pritaikyti turizmui kultūros paveldą, Šiauliuose domėjausi švietimo dalykais, o Suvalkijoje atkreipiau dėmesį į bendruomeniškumo svarbą.

Be abejo, per šiuos vizitus daug bendravau ir su lankytų vietų bendruomenėmis, visais, kurie atėjo ir norėjo pasikalbėti. Visur sutikau darbščius, išradingus ir savo kraštą mylinčius žmones. Sunkmetis tikrai nepalaužė mūsų žmonių.

Mačiau Lietuvą, kurioje žmonės daug dirba ir mažai skundžiasi, randa įvairių galimybių, imasi naujų veiklų, puoselėja tradicijas. Sunkmetis labai sutelkė žmones, sustiprino bendruomeniškumo jausmą, išmokė rasti originalių sprendimų, kaip vieni kitiems padėti.

Mačiau ir tuos, kurie nenori nieko keisti ir nieko imtis, laukdami, kol kas nors kitas už juos nuspręs, atneš geresnį darbą, atlyginimą ar pašalpą.

Šalyje dar daug nerimo, nepasitikėjimo, nenoro keistis ir valdiško abejingumo, tačiau kur kas daugiau žmonių, kurie nesitaiksto, nenuleidžia rankų, siūlo sprendimus ir imasi atsakomybės patys savo rankomis kurti kitokią, geresnę, Lietuvą.

- Vis dažniau girdime, kad šalis įveikė ekonominę krizę ir gyvenimas po truputį gerėja. Ką Jūs apie tai galvojate? Kokius ateinančius 2011-uosius metus prognozuotumėte Lietuvai?

- Juodžiausias laikotarpis jau tikrai praeina. Ženklai, kad ekonomika atsigauna, dar labai trapūs, bet tikri. Kitų metų prognozės jau šviesesnės ir suteikia nuosaikaus optimizmo, kad šalies ūkis nors ir lėtai, bet stosis ant kojų.

Žinoma, tai nereiškia, jog biudžetas staigiai pasipildys ir jau gyvensime kaip 2008-aisiais. Viskas priklausys nuo mūsų pastangų čia, viduje, taip pat - ir nuo įvykių išorėje, kaip susitvarkys kitos ekonominius sunkumus išgyvenančios Europos valstybės.

- Jūsų Ekscelencija, o kaip Jūs švenčiate didžiąsias metų šventes - Kalėdas, Naujuosius metus?

- Kūčias stengiuosi sutikti su artimaisiais, būtinai prie tradiciniais dvylika Kūčių patiekalų padengto stalo.

Šiemet Kūčios buvo ypatingos, nes laužėme kalėdaitį, kurį padovanojo viena labai nuoširdi močiutė. Ją sutikau gruodžio pradžioje prezidentūros kiemelyje vykusioje nevyriausybinių organizacijų labdaros projektų mugėje.

Laukdama Kalėdų stengiuosi kuo daugiau asmeninio dėmesio skirti brangiausiems žmonėms. Man labai patinka dovanoti smulkmenas. Maža dovanėlė ir konkretus dėmesys konkrečiam žmogui iš tiesų daro stebuklus.

Kalėdų rytą būtinai dalyvauju šv. Mišiose. Naujuosius metus sutinku su draugais.

- Ką Naujųjų metų proga palinkėtumėte mūsų krašto žmonėms?

- Sūduvos krašto žmonėms ir kiekvienam Lietuvos žmogui palinkėčiau į Naujuosius metus žengti ryžtingesniu žingsniu: išdrįsti keistis, nebijoti rizikuoti, įsileisti naujoves, pasitikėti savo jėgomis ir vienas kitu bei sutelktai dirbti savo krašto ir Lietuvos labui.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.01.24 11:43

Atgal