Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentės interviu "Die Zeit"

2021-09-27

Pasitikėjimo vertas žmogus.

Tokia pirma mintis ateina į galvą, išgirdus Kanclerės Angelos Merkel vardą. Taip, visi ją vertinome kaip žodžio žmogų, kuris ieško sprendimų bet kokioje situacijoje. Jei pažada, tai padarys.

Bet mane asmeniškai stebino jos begalinė kantrybė ir  gebėjimas aukotis. Kartais EVT posėdžiai užtrukdavo iki vėlyvo ryto, o ji nepajudinama ir neišmušama iš vėžių gebėjo atlaikyti iki galo. Tuo tarpu kai kurie vadovai periodiškai suirzdavo ir tapdavo nelabai konstruktyvūs. Ji gebėjo visus apraminti, „nuleisti garą“ ir rasti kompromisą.

Teko ją matyti ir ekonominės krizės laikotarpiu 2009-2010 ir per 2015 m. migrantų krizę , ir per Krymo okupacijos ir vėlesnio karo Ukrainoje laikotarpį. Visada, matant ją prie stalo EVT posėdžių metu, kažkaip buvo ramiau.

Atsimenu vieną atvejį, kai vyko Kanclerės  ir Prezidento Putino keli susitikimai , kurių metų buvo matyti simbolinių mėginimų ją psichologiškai paveikti ar užgauti. Kartą paklausiai, kodėl vis vien ji su Putinu susitinka, iš kur ji turi tos kantrybės ir pakantumo? Ji atsakė, kad žino, kas jis toks ir ko iš jo galima tikėtis, bet susitikinės tiek kartų, kiek reikės, net jei tai žeis jos orumą ,kad tik užtikrintų taiką.

Tokia kantrybė ir pasiaukojimas žavėjo, tokių savybių labai reikia, ypač kritiniais laikotarpiais.

Džiaugiuosi, kad galėjau daug metų stebėti  ir dirbti kartu su Kanclere.

https://www.zeit.de/2021/39/abschied-angela-merkel-politiker-eu-usa-china-israel?utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

 

 

Prezidentės biuras

Informacija atnaujinta 2021.09.27 11:27

Atgal