Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentės ir garsių tarptautinių ekspertų diskusijoje – globalūs saugumo iššūkiai

2014-01-09

Ketvirtadienis, sausio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su „Sniego susitikimo" (Snow Meeting) dalyviais - įtakingais užsienio ir saugumo politikos strategais aptarė užsienio politikos ir saugumo klausimus. Susitikime kalbėta apie Europos Sąjungos ir JAV vaidmenį užtikrinant tarptautinį saugumą, pasidalyta įžvalgomis apie Rytų partnerių tolesnį eurointegracijos procesą ir padėtį Ukrainoje.

Kasmetiniame „Sniego susitikime" dalyvauja apie 40 garsių ir įtakingų užsienio politikos ekspertų, politologų ir žurnalistų, įvairių nevyriausybinių organizacijų, NATO atstovų, užsienio reikalų ministrai.

„Saugų ir stabilų gyvenimą visiems europiečiams gali sukurti tik glaudus visų Europos valstybių bendradarbiavimas. Pastarasis pusmetis parodė, kad Rytų partnerių europinė perspektyva yra svarbi ne tik joms pačioms, bet ir visai Europai. Vilniaus viršūnių susitikime buvo pasirašyti svarbūs susitarimai, tačiau dar liko padaryti nemažai darbų.

Būtina ir toliau remti šiose šalyse vykdomas reformas, nes jos prisideda prie demokratizacijos, ekonominio vystymosi ir kuria žmonių gerovę", - sakė Prezidentė.

Prezidentė pabrėžė, kad būtina atkreipti dėmesį į naujas Europoje kylančias grėsmes. Didėjanti militarizacija kaimynystėje, augantis ekonominis spaudimas, intensyvėjantis informacinis karas ir dažnėjančios kibernetinės atakos reikalauja naujų sprendimų ir glaudaus visos Europos bendradarbiavimo.

Pasak Prezidentės, Lietuvos vaidmuo geopolitiniuose procesuose vis didėja - mūsų šalis įgavo vertingos patirties vadovaujant tokioms svarbioms organizacijoms kaip Europos Sąjungos Taryba, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija, Demokratijų bendrija, Baltijos jūros šalių taryba. Praėjusiais metais Lietuva pirmą kartą buvo išrinkta į nenuolatines Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nares. Tarybai Lietuva pirmininkaus šių metų vasario mėnesį. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos darbas šiose organizacijose didina tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą mūsų šalimi.

Tradicinis „Sniego susitikimas" kasmet į Trakus sutraukia žymius pasaulio analitikus, politologus ir įtakingus užsienio politikus. Šiais metais rengiamas jau 7-asis susitikimas, kurio tema „Geopolitiniai pokyčiai regione ir už jo ribų".

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.01.09 16:28

Atgal