Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentės ir Vokietijos ambasadorės susitikime – dėmesys Vasario 16-osios akto perdavimui

2017-09-15

Penktadienis, rugsėjo 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorės Lietuvai Angelikos Viets skiriamuosius raštus.

Šalies vadovė aptarė Lietuvos ir Vokietijos dvišalius ryšius, Europos Sąjungos aktualijas, gynybą, energetinį saugumą, ekonominio bendradarbiavimo skatinimą ir kitus svarbiausius klausimus.

Pasak šalies vadovės, Lietuvą ir Vokietiją sieja glaudūs ir nuolatos stiprėjantys ryšiai, kuriuos įprasmina sėkmingas bendradarbiavimas ekonomikos, saugumo ir gynybos srityse. Vokietija vadovauja tarptautinėms NATO sustiprinto priešakinio dislokavimo pajėgoms mūsų šalyje, yra antra pagal dydį prekybos partnerė ir viena didžiausių užsienio investuotojų Lietuvoje.

Prezidentė su naująja ambasadore aptarė Vasario 16-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto perdavimą. Šiemet Vokietijos archyvuose buvo atrastas akto originalas ir šiuo metu rengiamas susitarimas dėl jo perdavimo Lietuvai.

Kalbėdama apie kovą su propaganda šalies vadovės pabrėžė, kad būtina tęsti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Vokietijos nacionalinių transliuotojų LRT ir „Deutsche Welle“ bei užtikrinti artimesnį darbą su nevyriausybinėmis organizacijomis.

Ambasadorė turi filologijos išsilavinimą. Nuo 1985 m. užėmė įvairius postus Vokietijos Užsienio reikalų ministerijoje, ambasadose Japonijoje, Ispanijoje, Kinijoje. 2002–2006 m. vadovavo Japonijos ir Vokietijos centrui Berlyne, prieš paskyrimą Lietuvoje ėjo ambasadorės Singapūre pareigas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.09.15 10:48

Atgal