Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentės susitikime su ambasadoriais – dėmesys šalies saugumui

2014-07-16

Trečiadienis, liepos 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su užsienio šalyse reziduojančiais Lietuvos ambasadoriais. Tai kasmetinis tradicinis Lietuvos diplomatų susitikimas, kuriame aptariami šalies užsienio politikos prioritetai. Šiemet didžiausias dėmesys skirtas Lietuvos saugumo užtikrinimui.

„Pasikeitus geopolitinei situacijai Europoje, privalome rasti sprendimus ir būdus, kaip užtikrinti mūsų šalies politinį, ekonominį, energetinį, informacinį saugumą. Turime dar labiau susitelkti, būti vieningi, neleisti skleisti propagandos ir šmeižikiškos informacijos apie mūsų šalį. Būtina ir toliau bendromis jėgomis kurti stiprią ir patikimą Lietuvą, kurioje kiekvienas pilietis jaustųsi saugus", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, labai svarbu ir toliau stiprinti Lietuvos politinį saugumą, didinti Lietuvos matomumą tarptautinėje erdvėje. Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje Lietuvos balsas tapo labiau girdimas. Todėl mūsų šalis ir toliau turi išlaikyti regiono aktualijų žinovės statusą. Lietuvos pastangos padeda telkti ES ir NATO partnerius prieš tai, kad Europai būtų primesta nauja saugumo sistema.

Prezidentė pabrėžė, kad, siekiant mūsų šalies ekonominio saugumo, svarbiausiu uždaviniu šiuo metu lieka pabaigti ir įtvirtinti tai, kas jau buvo pradėta. Būtina didinti Lietuvos energetinį saugumą įgyvendinant strateginius projektus, ieškant patikimų energijos išteklių tiekėjų. Taip pat svarbu ir toliau stiprinti ryšius su mūsų šalies strateginiais partneriais - ES ir NATO šalimis, JAV.

Šalies vadovės teigimu, būtina stiprinti ir Lietuvos ekonominę diplomatiją. Reikia geriau išnaudoti turimą potencialą pritraukti gamybos ir paslaugų įmones, taip pat investicijas iš užsienio. Prezidentė pabrėžė, kad svarbu atsakingai rengtis Lietuvos deryboms dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje, kuri jungia stipriausias pasaulio ekonomikas.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.16 08:38

Atgal