Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Bendras Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos Prezidentų pareiškimas 450-ųjų Liublino unijos metinių proga

2019-07-01

Minėdami 450-ąsias Liublino unijos metines, labai vertiname mūsų protėvių toliaregiškumą sukurti Abiejų Tautų Respubliką, pagrįstą lygiateise partneryste ir bendra atsakomybe.

Unija, kuri gyvavo ilgiau kaip 200 metų, buvo įkvėpimas visai Europai integruotis ir plėtoti glaudesnį valstybių bendradarbiavimą kaip geriausią atsaką į vidaus ir išorės grėsmes.

Unijos poveikis įtvirtinant tuometines pilietines ir respublikos vertybes išlieka vertingu indėliu į šiuolaikinį politinį gyvenimą.

Šiandien esame lygiai taip pat pasiruošę kartu įveikti bet kokius iššūkius ir apsaugoti nepriklausomybės, vienybės ir solidarumo idealus. Kurdami bendrą ateitį Europos ir transatlantinėje bendruomenėse, įgyvendindami strateginius energetikos ir transporto projektus bei plėtodami intensyvų kultūrinį ir mokslinį bendradarbiavimą, prisidedame prie visos Europos saugumo ir klestėjimo.

Liublino unijos dvasia – tarpusavio pagarba, suderėti sprendimai ir kultūros įvairovė – šiandien ir toliau padeda stiprinti mūsų tautų ir žmonių partnerystę.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2019.07.01 09:00

Atgal