Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos prezidentų bendras pareiškimas 1791 metų gegužės 3 dienos Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos proga

2018-05-03

Šiandien minime Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos – pirmosios rašytinės konstitucijos Europoje – priėmimo metines. Šis istorinis dokumentas gimė iš drąsos pripažinti, kad žmonių likimas priklauso nuo Konstitucijos įvedimo ir ištobulinimo, kaip išorinės nepriklausomybės, vidinio atsparumo ir pilietinių laisvių sergėtojos to meto iššūkių akivaizdoje.

Prieš 227 metus abi mūsų  tautos praturtino Europą ir visą pasaulį priimdamos pažangų teisės aktą, tapusį daugelio modernių konstitucijų standartu. Sunkiu okupacijos laikotarpiu Konstitucijos raidė ir dvasia palaikė laisvės, politinio identiteto ir suverenumo siekius.

Gegužės trečiosios Konstitucijos tikslai ir idealai neprarado svarbos ir šiandien. Susidurdami su įvairiapusiais regioniniais  ir globaliais iššūkiais, esame pasirengę vieningai ir ryžtingai juos atremti. Esame pasiryžę palaikyti saugumą ir stabilumą Europoje bei visame pasaulyje, stiprinti mūsų dvišalius ryšius gynybos, ekonomikos, energetikos, transporto ir kitose srityse.

Šiais metais Lietuva ir Lenkija švenčia atkurto valstybingumo šimtmetį. Gilias šaknis turintys mūsų tautų istoriniai ryšiai įkvepia toliau stiprinti mūsų santykius ir dar glaudžiau suartina mūsų šalis kaip kaimynes bei partneres.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2018.05.02 16:47

Atgal