Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) viršūnių susitikime Astanoje

2010-12-02

Brangūs kolegos,

Mūsų tikslas ESBO yra aiškus - sukurti tikrą demokratinę saugumo bendriją be skiriamųjų linijų, kurioje būtų vykdomi įsipareigojimai, būtų neįsivaizduojamas jėgos panaudojamas, būtų visapusiškai gerbiamos žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės.

Pažanga sprendžiant konfliktus pagal visų mūsų pripažįstamus bendrus principus yra kelias į ESBO ateitį. Tvirtai tikiu, kad pasinaudosime galimybe siekti pažangos Moldovoje. Tikiuosi, sieksime pažangos Gruzijoje ir Kalnų Karabache.

Tikrą demokratinę saugumo bendriją galėsime sukurti tik tada, jei bus visapusiškai gerbiamos žmogaus teisės ir pagrindinės laisvės, bus užtikrinta žiniasklaidos laisvė, o žurnalistai bus saugomi nuo smurto, rinkimai bus laisvi ir demokratiniai.

Todėl galėtume kartu rengti pasiūlymus dėl pilietinės visuomenės vaidmens didinimo, laisvos žiniasklaidos ESBO srityje ir kartu - žurnalistų apsaugos gerinimo.

ESBO gali pasiekti daugiau atremdama senas ir naujas grėsmes bei iššūkius. Reikia imtis konkrečių priemonių ginklų kontrolės skaidrumui didinti, stiprinti atvirą dialogą energetinio saugumo klausimais.

Atsižvelgiant į kylančias kibernetines grėsmes, būtų pats laikas pradėti rengti išsamią ESBO kibernetinio saugumo strategiją.

Aktyvesnis dalyvavimas Afganistane reiškia didesnį saugumą mums visiems, ypač tokiais klausimais kaip kova su neteisėta prekyba narkotikais.

Turime svarstyti galimybę parengti konkrečią kovos su šia grėsme programą.

Ačiū už dėmesį!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 10:19

Atgal