Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba gėlių perdavimo ceremonijoje Vasario 16-osios Akto signatarų artimiesiems

2018-02-14

Gerbiamieji,

su daugeliu Jūsų visai neseniai buvome susitikę šioje salėje ta ypatinga proga, kai Vasario šešioliktosios Aktą Vokietija perdavė Lietuvai.

Tos ceremonijos dalyviai įsiminė jaudinančias akimirkas, kai fotografavotės prie Akto, nes po šiuo istoriniu dokumentu, grąžinusiu mūsų šaliai valstybingumą, yra Jums artimų žmonių parašai.

Galima tik įsivaizduoti, kaip Jūsų šeimose praėjusiais metais buvo sutikta žinia, kad pagaliau surastas Akto rankraštis, kurio paieškos jau buvo virtusios legenda.

Dabar su juo gali susipažinti kiekvienas. Ne tik pamatyti, bet ir tyrinėti, suprasti istorines aplinkybes ir tai, ką išgyveno Aktą pasirašę žmonės.

Šiuolaikinei Lietuvai labai svarbu, kad švęsdami valstybės jubiliejų kuo daugiau sužinotume ir apie ištakas, ir apie žmones, kurie prieš šimtą metų priėmė patį reikšmingiausią sprendimą.         

Tai metas, kai tampa įdomios ir iškalbingos visos detalės. Pavyzdžiui, kad signatarai neleido sau pasilikti plunksnakočių, kuriais pasirašė, nes nusprendė išsaugoti istorijai. Jie gerai suprato savo žengto žingsnio svarbą.       

Šiandien pati istorija kalbasi su mumis ir mes norime ją girdėti. O likimas taip lėmė, kad Jūs esate tiesioginė, gyvoji tos istorijos grandis.

Todėl šiemet, Vasario šešioliktosios išvakarėse, su didele pagarba perduodame mūsų dėkingumo ženklus už tą istorinę misiją, kurią prisiėmė dvidešimt signatarų ir dėl kurios mes minime laisvos ir nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Sveikinu Jus visus su jubiliejumi ir linkiu gražios šventės!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2018.02.14 13:18

Atgal