Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventų pirmojo karininko laipsnio suteikimo ceremonijoje

2018-07-26

Gerbiami kariai, brangūs svečiai,

Šie jauni žmonės prisiekė saugoti Lietuvos laisvę – tai, kas mums visiems, kaip valstybės piliečiams, svarbiausia.

Pasižadėjimas Tėvynei – nepaprasta akimirka. Ir ypatinga, karininko dvasią stiprinanti atsakomybė. Tačiau ne akimirkai, o visam gyvenimui.      

Kario profesija kelia išskirtinius reikalavimus: lyderystės, ryžto, išprusimo, gebėjimo vadovauti, valdyti modernią ginkluotę. Šalia viso to – būti moraliniu pavyzdžiu ir įkvepiančiu autoritetu visiems bendražygiams.    

Būtent tokių profesionalų reikia mūsų kariuomenei. Ji stipri tiek, kiek stiprūs ir gerai parengti jos kariai, kiek užgrūdinta jų valia ir vienybė, kiek tvirtas įsitikinimas, kad bet kuriuo metu jie yra pasirengę apginti valstybę, mūsų taikų gyvenimą.    

Jaunieji karininkai taps ne tik Lietuvos kariuomenės, bet ir viso Aljanso kolektyvinės gynybos dalimi. Kiekvienas savo tarnyba didins Aljanso stiprybę.       

Mieli kariai,

Jums teko didelė garbė duoti priesaiką valstybės atkūrimo šimtmečio metais.  

Už Jūsų – ištisa istorija: daugybė žinomų ir nežinomų didvyrių, kurie įprasmino savo gyvenimą tarnavimu Tėvynei.    

O prieš Jus – ateitis, reikšmingas kelias, kurį pasirinkote, kai stojote į Lietuvos karo akademiją. Sveikinu Jus pradedant visiškai naują šio kelio etapą jau kariniuose daliniuose.   

Kiekvienam linkiu tapti tikru vadu. Patikimu, stipriu ir drąsiu – tuo, kuris apsisprendė būti priekyje ir pirmas atremti visus iššūkius.        

Didžiuojamės Jumis! Visiems – didžiausios sėkmės! 

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2018.07.26 13:21

Atgal