Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Nacionalinės kultūros ir meno premijų įteikimo ceremonijoje

2018-02-15

Gerbiami Nacionalinės premijos laureatai ir svečiai,

ši tradicinė ceremonija Vasario šešioliktosios išvakarėse šiemet turi ypatingą skambesį – Nacionalinę premiją vainikuoja pats valstybės atkūrimo šimtmetis.   

Jubiliejus, kuris mums visiems primena, koks neišmatuojamai didelis kultūros žmonių indėlis valstybės kūrimo istorijoje.

Žodis „kūryba“ šiame kontekste yra svarbiausias – tai raktas, kuriuo galime atrakinti bet kurią mūsų gyvenimo sritį. Kad tik užtektų talento ir jėgų.  

Nors gyvename dvidešimt pirmame amžiuje, nuolat kintančioje tikrovėje, valstybės kūrimas nesibaigia nė vieną dieną. Tik įgauna naujų spalvų, kelia reikalavimų kartelę ir naujų idėjų poreikį.        

Kad ir kaip stipriai mus atakuoja globalioji erdvė, kad ir kaip spaudžia gyvenimo tempas, kūryba ir kultūra, kaip ir visais laikais, yra tai, kas padeda žmogui išlikti žmogumi. Neištirpti minioje, nepavirsti sraigteliu, neprarasti gebėjimo pažvelgti į save ir pasaulį nauju žvilgsniu.

Kūrybos lauke, į kurį patenkame žiūrėdami, skaitydami ar klausydami meno kūrinių, įprastinė gyvenimo dokumentika virsta netikėtais minčių, jausmų ir patirties atradimais. Tai, ko visada ilgimės ir ieškome.   

Gerbiami laureatai,

Lietuvai brangi Jūsų kūryba. Nacionalinė premija – tai padėka kiekvienam Jūsų ir drauge visam lietuviško meno pasauliui.     

Kaip visada, tikimės iš kūrybos žmonių aktyvaus dalyvavimo Lietuvos gyvenime, nes Jūsų balsas, Jūsų mintys ir idėjos turi ypatingo svorio.   

Todėl linkiu Jūsų kūrybai, Jūsų talentui daugybės ištikimų gerbėjų tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, kuriame esate savo šalies kūrybiniai ambasadoriai.

Sveikinu visus su premija ir su Vasario šešioliktąja – atkurtos valstybės šimtmečiu! 

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2018.02.15 16:12

Atgal