Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos ceremonijoje Seime

2019-07-12

Gerbiamieji, gerbiamas išrinktasis Prezidente,   

už minutės, tikiuosi, jau viskas bus kitaip.

Noriu pasidžiaugti, kad valstybė sugeba demokratiškai, oriai rinkti savo vadovus, kad žmonės juos gerbia, sudeda į juos savo lūkesčius, pasitikėjimą, kad tai vyksta taikingai ir džiaugsmingai.

Bet tai reiškia, kad naująjį Prezidentą užgula didžiulė atsakomybės našta. Ir Konstitucija bus vienintelis kelrodis bei, žinoma, žmonių valia. Kelrodis, kuris turės rodyti kelią bet kurioje situacijoje. Ta našta yra ne tik apie mūsų saugumą ir žmonių gerovę, bet taip pat ir pačios Konstitucijos apsauga nuo pasikėsinimų į ją.

Laukia daug pareigų. Su savimi nuolat vežiojausi, taip pat ir į užsienį, kai kuriuos dokumentus, kurie, saugumo situacijai pasikeitus, turėjo būti mano rankose. Tą turės daryti ir naujasis Prezidentas. Nes kiekvieną minutę, kur bebūtume, namuose ar užsienyje, esame ir būsime Prezidentais, kurie atsako už valstybės ir mūsų žmonių saugumą išorinės agresijos ar vidinio nesusipratimo, sudėtingos problemos atveju.

Tai yra tos rizikos, ta atsakomybės našta, apie kurią nekalbame ir nekalbėjome niekada. Ji tiesiog lydės Prezidentą kiekvieną minutę. Lydės jo šeimą, nes šeimai teks prisiimti tą pačią atsakomybę 24 valandas ir 7 dienas per savaitę – išeiginių nebus, atostogų nebus. Tai yra įpareigojimas ir pareiga mūsų žmonėms, mūsų valstybei, mūsų ateičiai.

Galiu tik palinkėti kantrybės, stiprybės ir žmonių palaikymo, nes žmonės išrinko. Ir mes, Prezidentai, esame atskaitingi tik mūsų žmonėms ir Konstitucijai. Todėl labai linkiu visiems padėti – padėti vadovauti šaliai. Nes tai – ne vieno žmogaus atsakomybė, tai – visų, visų žmonių, kurie rinko šį Prezidentą, todėl jų visų pareiga bus padėti Prezidentui dirbti.

Labai džiaugiuosi, kad galėjome taip išsirinkti, taip džiaugtis tokia permaina. Kad Lietuva įėjo į laikotarpį, kai galime sakyti, jog esame brandžios demokratijos valstybė, kurioje mūsų Lietuvos žmonės išreiškia savo norus, savo lūkesčius ir tik jų dėka išrenkami valstybių vadovai. Ačiū.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2019.07.12 14:16

Atgal