Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje

2014-07-06

Mieli Lietuvos žmonės, brangūs šios ceremonijos dalyviai,

virš mūsų galvų pakilusios vėliavos darkart sujungė mus į vieną tautą ir vieną valstybę - Lietuvą. Į mūsų visų Tėvynę.

Mūsų trispalvė - ne tik valstybės, bet ir kiekvieno jos piliečio simbolis. Tai ženklas, kuris mus sujungia bendriems tikslams ir skatina vienybės jausmą. Tai trys spalvos, reiškiančios mūsų tapatybę ir savitumą. Mūsų namus ir mūsų gyvenimą.

Dar puikiai mename laikus, kai Lietuvos vėliava buvo tapusi pasipriešinimo okupantams simboliu. Kai iškelti ją prie savo namų išdrįsdavo tik drąsiausi disidentai, nepabūgę persekiojimų ir kalėjimo. Su trispalve rankose kovojome už Laisvę. Su trispalve atkūrėme Nepriklausomybę ir įsiliejome į demokratiškų Europos valstybių šeimą.

Dabar keldami Lietuvos vėliavą prie savo namų, galvokime apie tai, kad daugybė žmonių šiandien daro tą patį. Kad šios trys spalvos - tai mūsų visų garbė, mūsų Laisvė ir teisė būti tuo, kas esame.

Mielieji,

šiandien svarbus yra kiekvienas žmogus, dirbantis Lietuvai. Būti sąžiningam, nelikti abejingam, atsisakyti dalies asmeninio laiko dėl bendruomenės, dėl savos šalies. Visa tai turi tapti didžiausia vertybe. Todėl nepaklyskime vienadieniuose nesutarimuose, ieškokime, vertinkime ir saugokime viską, kas mus sujungia. Kas skatina susitelkti, žvelgti viena kryptimi ir žengti bendru keliu.

Šį vakarą, tradiciškai, šalies žmones Lietuvoje ir visame pasaulyje sujungs Tautiška giesmė. Atidėję į šalį visus rūpesčius, stovėdami petys į petį vėl jausime, kokie vieningi ir atsakingi už savo valstybę esame.  Nes Lietuva - viena.

Nes Lietuva - mūsų visų.

Sveikinu Lietuvos valstybės dienos proga! Dienos, kai galite didžiuotis savo šlovinga istorija, džiaugtis šiandienos žygdarbiais ir kiekvienas įsipareigoti Lietuvai.

Su švente mus visus!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.05 11:13

Atgal