Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo dalyviams

2014-07-07

Gerbiamieji,

sugrįžę į Vilnių iš viso pasaulio, Jūs esate Lietuvos pasididžiavimas. Jūsų sėkmės istorijos liudija, kokius talentus užprogramuoja, įkvepia ir užaugina mūsų šalis. Taip, siekdami maksimaliai išnaudoti savo galimybes, daugelis baigėte užsienio universitetus, dirbate tarptautinėse kompanijose, įsikūrėte svetur. Tačiau daug pasiekti Jums padėjo ir lietuviškos šaknys - pasaulėjauta, charakterio savybės, išsilavinimas.

Būtent apie išsilavinimą, apie jo pritaikymą globaliems ekonomikos poreikiams vyksta šiųmečio forumo diskusija. Visi sutinkame, kad Lietuvos švietimo samprata turi būti orientuota į sėkmingos ir laimingos asmenybės ugdymą.

Kviečiu Jus pasidalyti savo tarptautine patirtimi šioje srityje. Jūs geriausiai žinote, ką labiausiai vertina ir kokių žinių ir kompetencijų reikalauja globali rinka.

Gerbiamieji,

šiandienos Lietuva yra galimybių šalis. Vis daugiau žmonių patiki savo galimybe įgyvendinti sumanymus, imtis verslo, daryti įtaką politikai. Vis daugiau investuotojų atsigręžia į lietuvių idėjas ir darbuotojus.  Todėl Lietuva yra vieta, kur galima įgyvendinti drąsiausias savo svajones.

Svarbu, kad kuo daugiau sumanių lietuvių iš viso pasaulio į šią galimybių šalį sugrįžtų ne tik mintimis, ne tik žodžiais, bet ir darbais.  Tai sudarys sąlygas Lietuvos ekonomikai, demokratijai ir pilietinei visuomenei atskleisti visą savo potencialą.

Kai kurie iš Jūsų jau galite pasigirti savo nuveiktais darbais Lietuvoje.  Tikiuosi, kad kiti dalyviai kitais metais papasakos, ką nuveikė po šio forumo.

Linkiu Jums prasmingų diskusijų ir sėkmingų projektų Lietuvoje!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.05 11:13

Atgal