Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas tarptautinių mokinių olimpiadų ir konkursų laimėtojams

2012-12-19

Mieli mokiniai, mokytojai, komandų vadovai,

sveikinu jaunuosius mūsų talentus, tarptautinių mokinių olimpiadų ir konkursų laimėtojus. Jūsų pagerbimas jau tapo gražia tradicine švente.

Lietuvą džiugina Jūsų laimėjimai tarptautiniuose konkursuose ir pasaulinėse olimpiadose. Kasmet šalies švietimo sistema išugdo gausų būrį kūrybingų jaunų žmonių, galinčių ne tik konkuruoti, bet ir laimėti. Šie laimėjimai - tai ir pasiaukojančių pedagogų darbo rezultatas, todėl nuoširdžiai dėkoju jiems.

Dalyvavimas tokiuose konkursuose vertingas. Jis skatina mokinius domėtis mokslu, tobulinti ir plėsti dalykines žinias, leidžia įgyti ir pasaulinės patirties.

Tai ugdo mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, bendradarbiavimo gebėjimus, padeda lengviau pasirinkti profesiją.

Kūrybingumas ir jaunystė moksle - pagrindas šalies ateičiai. Be talentų mes nesukursime inovatyvios ekonomikos, neužtikrinsime šalies pažangos.

Todėl itin svarbu, kad talentai kurtų Lietuvai. Turime stengtis, kad gabiausi jauni žmonės įgytų pasaulinio lygio išsilavinimą, bet grįžtų dirbti Lietuvai. Būtina sudaryti visas sąlygas jaunimui ne tik atsiskleisti, bet ir tobulinti savo gebėjimus, praktiškai įgyvendinti idėjas gimtinėje.

Iš visos širdies linkiu mokiniams, jų pedagogams, komandų vadovams sėkmės ir sveikatos, ištvermės ir stiprybės.

Tegul visi Jūsų ateities kūrybiniai planai ir projektai būna sėkmingi.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Informacija atnaujinta 2015.02.06 09:06

Atgal