Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentės vizitas JAE atvers naujus prekybinius kelius Lietuvai

2017-10-30

Pirmadienis, spalio 30 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko oficialaus vizito į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE), kurio tikslas – stiprinti ekonominį bendradarbiavimą, atverti naujas rinkas mūsų verslui ir sustiprinti šalies prekybines pozicijas pasaulyje. Prezidentė dalyvaus verslo forume, susitiks su šios valstybės vadovais, pasirašys bendradarbiavimo sutartis ir užbaigs derybas dėl lietuviškų maisto produktų eksporto. Prezidentė vieši Jungtinių Arabų Emyratų kvietimu.

JAE yra prekybos, finansų, logistikos, centras, jungiantis Aziją, Afriką ir Artimuosius Rytus. Lietuvos santykiai su JAE yra vieni intensyviausių iš visų regiono šalių, o prekybos mastas yra vienas didžiausių – prekių apyvarta per dešimtmetį išaugo net 25 kartus. JAE ypač domisi inovacijomis, todėl Lietuva gali pasiūlyti savo atsinaujinančiosios energetikos patirtį, lazerius, IT. Ypač didelė perspektyva yra žemės ūkio produktų eksportui, nes JAE net 90 proc. maisto produktų įsiveža iš užsienio.

Vizito metu Prezidentė susitiks su Abu Dabio sosto įpėdiniu Mohammedu bin Zayedu bin Sultanu Al-Nahyanu bei aptars dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą, prekybos ryšių plėtrą, eksporto skatinimą, taip pat kalbės apie saugumo iššūkius regione. Vizito metu numatoma galutinai suderinti eksporto sertifikatus mėsai ir kiaušiniams – Lietuvos gamintojams  tai atvers prekybinius kelius į visą Persijos įlankos regioną. Dabar mūsų įmonės į JAE eksportuoja javus, pieno produktus, žuvį, tačiau mėsai ir kiaušiniams iki šiol dėl specifinių reikalavimų ši rinka buvo uždaryta.

Per vizitą Prezidentė susitiks su JAE Premjeru Dubajaus Emyru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu ir bus pasirašytas dvišalis susitarimas dėl Ekonominio ir techninio bendradarbiavimo bei du supratimo memorandumai – dėl verslo bendradarbiavimo skatinimo ir atsinaujinančiosios energetikos. Tai sustiprins dvišalius santykius investicijų, prekybos, transporto, mokslo, technologijų, turizmo srityse, suteiks realią pagalbą šioje valstybėje dirbančiam Lietuvos verslui.

Dubajuje Prezidentė dalyvaus pirmą kartą aukštu lygiu rengiamame Lietuvos ir JAE verslo forume, į kurį vyksta įvairių įmonių atstovų iš Lietuvos – IT, maisto pramonės, pakavimo. JAE jau yra sėkmingo Lietuvos verslo pavyzdžių: diegiant GPS sistemas policijai, pardavinėjant baldus, lietuviškus ledus ir vandenį. Vizito metu Prezidentė taip pat susitiks su JAE gyvenančia lietuvių bendruomene, kuri yra didžiausia šiame regione – apie 900 lietuvių. Prezidentė duos oficialų startą lietuvius vienijančiai Lietuvos verslo asociacijai.

Pakeliui į JAE Prezidentė pirmadienį, spalio 30 d., atidarys Lietuvos garbės konsulatą Stambule. Tai jau penktasis Lietuvos garbės konsulatas Turkijoje ir pirmasis Stambule. Lietuvai Stambule atstovaujantis garbės konsulas Sarper Cengiz yra naftos ir energetikos verslo atstovas. Naujo konsulato atidarymas paspartins sėkmingus verslo ryšius, padės įmonėms rasti partnerių regione, išplės atstovavimą Lietuvos interesams, teiks konsulines paslaugas žmonėms. 15 milijonų gyventojų turintis Stambulas – didžiausias miestas ne tik Turkijoje, bet ir visoje Europoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.10.30 09:06

Atgal