Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentės vizitas Kazachstane – naujos galimybės šalių bendradarbiavimui

2011-10-05

Trečiadienis, spalio 5 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyko pirmojo oficialaus vizito į Kazachstaną. Lietuvos vadovė susitiks su Kazachstano Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu, Ministru Pirmininku Karimu Masimovu, Parlamento žemųjų rūmų pirmininku Uralu Muchamedžanovu ir atidarys Lietuvos - Kazachstano verslo forumą, kuriame bus įsteigta dvišalė verslo taryba.

Susitikimuose su Kazachstano vadovais bus aptariamos ekonominio bendradarbiavimo ir dvišalių verslo ryšių stiprinimo galimybės.
„Kazachstanas yra svarbus Lietuvos partneris Vidurio Azijoje ir naujų ekonominių galimybių šalis mūsų verslininkams. Tai sparčiai besivystanti valstybė, suinteresuota diegti modernias technologijas ir vystyti inovatyvų verslą", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Pasak Prezidentės, Lietuva ir Kazachstanas yra transporto ir logistikos lyderiai savo regionuose. Tinkamai išnaudojus jas jungiančių tarptautinių transporto koridorių galimybes, abi šalys taps svarbia transporto jungtimi tarp Europos Sąjungos ir Azijos.
Lietuvos vadovės teigimu, iki šių metų pabaigos įgyvendinus tranzitinio konteinerinio traukinio „Saulė" projektą, stipriai išaugtų krovinių tarp Lietuvos ir Kazachstano srautai, o Klaipėdos uostas taptų Kazachstano langu į Šiaurės Europą bei ES.
Lietuvos verslininkus domina investavimo galimybės telekomunikacijų modernizavimo, optinių laikmenų ir saulės baterijų gamybos, statybos ir urbanistikos srityse, bendradarbiavimas vykdant bendrus žemės ūkio projektus, steigiant mokslinių tyrimų ir pramones klasterius, plečiant transporto bei logistikos centrus.
Lietuvos ir Kazachstano prezidentai taip pat aptars dvišalius santykius ir branduolinės saugos klausimus.
Vizito metu bus pasirašytos dvišalės readmisijos, bendradarbiavimo kultūros ir mokslo bei žemės ūkio srityse sutartys.
Respublikos Prezidentė lietuvių tremties vietoje - ALŽIR (Akmolinskij lager žon izmenikov rodiny - Akmolinsko Tėvynės išdavikų žmonų lageris) lageryje atidengs atminimo akmenį ir susitiks su Kazachstano lietuvių bendruomene.
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.10.05 07:43

Atgal