Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentūroje – diskusija, kaip efektyviai užtikrinti neįgaliųjų teises

2011-12-05
Pirmadienis, gruodžio 5 d. (Vilnius). Rytoj, gruodžio 6 d., Prezidentūroje įvyks konferencija - diskusija „Kaip efektyviai įgyvendinti Jungtinių Tautų Neįgaliųjų Teisių Konvenciją?". Renginys organizuojamas kartu su Lietuvos neįgaliųjų forumu.
 

Konferencijos - diskusijos tikslas - išsiaiškinti, kokių realių veiksmų reikia imtis, kad neįgaliųjų teisės, įtvirtintos Konvencijoje, būtų efektyviai užtikrinamos.

Prezidentės teigimu, negalią turinčių žmonių balsas turi būti girdimas visose valstybės gyvenimo srityse. Pasak šalies vadovės, būtina ne tik suteikti neįgaliesiems visas sąlygas mokytis, dirbti ir kurti, bet ir kartu spręsti svarbius visuomenės klausimus.

Renginio dalyviai aptars, kaip Lietuvoje ir kitose šalyse įgyvendinant Konvenciją bendradarbiauja valdžios institucijos ir pilietinės visuomenės atstovai. Įvertinus tarptautinę praktiką, bus diskutuojama, kaip Lietuvoje realiai atstovaujamos neįgaliųjų teisės bei kaip vyksta jų socialinė intergacija į visuomenę.

2010 m. Lietuvos ratifikuota JT Neįgaliųjų Teisių Konvencija pabrėžia neįgaliųjų teisę į savarankiškumą, socialinę integraciją ir dalyvavimą visuomenės gyvenime. Šiuo metu pagrindinis Lietuvos uždavinys - tinkamai įgyvendinti Konvencijoje numatytus įsipareigojimus.

Renginyje pasisakys LR Prezidentūros, Seimo, Lietuvos neįgaliųjų forumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, taip pat svečiai iš Jungtinių Tautų biuro, Latvijos, Danijos bei Vokietijos.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.12.05 11:33

Atgal