Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentūroje įžiebta Betliejaus taikos ugnis

2011-12-22

Ketvirtadienis, gruodžio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Betliejaus taikos ugnį iš Lietuvos skautų organizacijų atstovų.

„Kasmet artėjant Kalėdoms į Lietuvą atkeliauja Betliejaus taikos ugnelė. Iš rankų į rankas keliaujanti ir taiką nešanti ugnis kviečia dalelę skleidžiamos šviesos dovanoti ir savo artimui. Tegul maža vilties ir gėrio kibirkštėlė suliepsnoja kiekvieno žmogaus širdyje. Pasidalykime ja su šalia esančiaisiais, nepamirškime tų, kam šilumos ir dėmesio trūksta labiausiai. Tegul visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose būna šviesiau", - sakė šalies vadovė, priimdama ugnį, simbolizuojančią viltį, šviesą, žmonių draugystę ir santarvę.

Jau 16-tus metus vykstančios akcijos „Betliejaus taikos ugnis" metu per šv. Mišias uždegtos Kalėdų žvakės liepsnelė keliauja po visą Lietuvą. Gruodžio 16-23 dienomis Betliejaus taikos ugnis nešama į bažnyčias, ten, kur ypač trūksta vilties ir šilumos - į vaikų ir senelių globos namus, ligonines, kalėjimus, taip pat į universitetus ir kitas bendruomenes bei organizacijas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.12.22 16:26

Atgal