Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentūroje įžiebta pirmoji eglė ir paskelbtos „Knygų Kalėdos"

2012-11-29

Ketvirtadienis, lapkričio 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su būriu vaikų iš visos Lietuvos Prezidentūroje įžiebė pirmąją Kalėdų eglę ir paskelbė nacionalinės akcijos „Knygų Kalėdos" pradžią.

Renginyje, vykusiame Baltojoje salėje, dukart olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna, laidų vaikams vedėjas Audrius Rakauskas - Gustavas, alpinistas Vladas Vitkauskas, vaikų rašytojas Kęstutis Kasperavičius, dainininkė Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis, muzikos grupė „Liūdni Slibinai", choras „Liepaitės". Į šventę atvyko daugiau nei 100 pradinių klasių moksleivių iš Anykščių, Utenos, Radviliškio ir Vilniaus rajono mokyklų. Renginyje dalyvavo ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtiniai.

„Knygų Kalėdų" šventė prasidėjo Prezidentės ir Gustavo vedamu mažųjų kodėlčių protų mūšiu.

„Knyga yra pats geriausias pasaulio ir žmonių pažinimo šaltinis. Ji mus moko svarbiausių dalykų - tiesos, draugystės ir ištikimybės. Todėl šiemet, rinkdamiesi kalėdines dovanas, nepamirškime knygos. Linkiu, kad knyga jus lydėtų visą gyvenimą" - sveikindama susirinkusius vaikus sakė šalies vadovė.

Šventėje apie savo sportinius pasiekimus pasakojo dukart olimpinių žaidynių čempionas Virgilijus Alekna. Sportininkas pabrėžė, kad be knygų jis niekada nebūtų pasiekęs tiek pergalių. Apie viršukalnių užkariavimui įkvėpusią knygą vaikams pasakojo Lietuvos alpinistas Vladas Vitkauskas, kuris parodė ir aukščiausiose pasaulio viršukalnėse iškeltą mūsų šalies trispalvę. Knygų rašytojas Kęstutis Kasperavičius pasakojo kaip gimsta pasaka, o Jurga Šeduikytė vaikams perskaitė kūrybinėse dirbtuvėse kartu su vaikais sukurtą kūrinį.

Visą dieną Prezidentūros kolonų salėje veikė kūrybinės dirbtuvės. Čia vaikai drauge su dailininkais Sigute Chlebinskaite ir Mariumi Jonučiu, lėlininku Rimu Driežiu, iliustratore Deimante Rybakoviene, knygų vaikams rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi, keliautoju Vladu Vitkausku ir dainininke Jurga Šeduikyte kūrė judančių vaizdų ritininę knygą pagal Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Žiema".

Jau antrus metus iš eilės rengiama akcija „Knygų Kalėdos" šiais metais kviečia papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis. Daugiau nei 1000 šalies mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Iki sausio 6 dienos didžiuosiuose šalies knygynuose bus galima įsigyti specialiu akcijos lipduku pažymėtų knygų su 20 proc. nuolaida ir padovanoti mokyklų bibliotekoms.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2012.11.29 17:08

Atgal